Plnohodnotná výživa

Plnohodnotná výživa je vědecky podložená regenerační metoda – plán zdravé výživy podle německých lékařů

 Proč potřebujeme plnohodnotnou výživu?
 • Vědci už objevili základní zákon výživy: aby se výživa mohla považovat za zdravou a vyváženou, musí vedle bílkovin, tuků a uhlovodanů (sacharidů) obsahovat především 46 tzv. esenciálních živin, které organismus neumí sám vyrobit a nutně je potřebuje. A to bez ohledu na to, zda se stravujeme normálně, vegetariánsky, paleo dietou či jiným systémem, ale i třeba při redukci váhy. Podle německých lékařů přírodní medicíny pouze taková výživa, ve které je všech 46 esenciálních živin v dostatečném množství, může mít skutečně regenerační a ozdravný charakter. Takovou výživu je nutno používat systematicky a dlouhodobě. 
 • Ale dlouhodobé dodržování přesných jídelníčků je problém. Podle výzkumů lidé nejsou schopni dlouhodobě dodržovat přesné jídelníčky. Potřebují jednodušší plány, jak dosáhnout zdravé výživy – bez svazujících konkrétních jídelníčků. I to se dá zařídit – čtěte dále.

Chybné názory na výživu. Základní zákon zdravé výživy
 • Mnoho lidí stále neví, co je to skutečně zdravá výživa. Také v médiích jsou často velice rozporné informace a lidé jsou zmateni. Řada lidí si myslí, že když jí ovoce a zeleninu, že mají zdravou stravu. Nebo když nakupují tzv. zdravé produkty v prodejně zdravé výživy. Toto všechno jsou sice důležitá, ale ne hlavní kritéria, podle kterých se posuzuje “zdravost” či “nezdravost” výživy.
 • O “zdravosti” či “nezdravosti” výživy totiž rozhoduje především to, zda NAŠE STRAVA JAKO CELEK v delším časovém horizontu skutečně obsahuje 46 životně nenahraditelných živin, které tělo neumí vyrobit a MUSÍ být proto dodány potravou. Bez nich výživa nemůže být zdravá!!! A musíme je mít ve stravě v dostatečném množství. TO JE ZÁKLADNÍ ZÁKON ZDRAVÉ VÝŽIVY.

Chaotický způsob stravování nemůže zajistit plnohodnotnost výživy
 • 95% lidí v ČR se stále stravuje tzv. podle chuti. Ale opravdu plnohodnotné výživy, která obsahuje všech 46 esenciálních živin v potřebných množstvích, nelze dosáhnout, pokud se stravujete chaoticky. Je třeba mít jednoduchý plán. Takový výživový plán musí být odborně propočítán na obsah všech 46 esenciálních živin.
 • Každá jinak (bez propočtů, amatérsky) sestavená výživa se vám sice může jevit jako zdravá, dokonce vás i zasytí, ale pravděpodobně nebude regenerovat. Prostě jen proto, že nebude třeba mít v dostatečné míře některé živiny, což je nutný předpoklad pro regeneraci.
 • Výzkumy ukazují, že řada lidí i přes dostatek kalorií je v některých živinách silně podvyživena, a to i v ČR.
 • Proto lidé trpí mnoha zdravotními problémy. 70% všech zdravotních problémů je způsobeno špatnou výživou a nedostatkem pohybu. Stačí si jen uvědomit, že vzduch, voda, potraviny, spánek a pohyb jsou vlastně ty nejdůležitější faktory, které dlouhodobě a nejvíc působí na organismus.

Plnohodnotná výživa je léčebná a regenerační metoda, která používá lepší systém – obejde se bez přesných jídelníčků
 • Plnohodnotná výživa coby regenerační metoda je úspěšně používána německými přírodními lékaři a odborníky na výživu. Je základem léčení na německých klinikách přírodní medicíny. Před uvedením do praxe byla standardní plnohodnotná výživa 7 let testována na skupině pokusných osob. Centrum řízené regenerace s.r.o. systém plnohodnotné výživy užívá u svých klientů od roku 2014 a spolehlivě funguje.
 • Němečtí lékaři výzkumem zjistili, že lidé nejsou dlouhodobě schopni dodržovat přesné jídelníčky (typu ve středu na večeři budete mít francouzské brambory, ve čtvrtek na oběd řízek s bramborovým salátem atd,). Lidé potřebují jednodušší systém zdravé výživy, který skutečně mohou dodržovat.
 • Takovým zdravým systémem je právě plnohodnotná výživa. Je to orientační stravovací plán založený na celém spektru běžných potravin (maso, ryby, sacharidy, luštěniny, vejce, mléčné výrobky, ovoce, zelenina, semínka, oříšky). Sleduje se jen množství jednotlivých druhů potravin (např. počet porcí masa, počet vajec atd.) za týden. Nejsou zde přesné jídelníčky – to je velká přednost systému. Velmi pohodlné. 
 • Plnohodnotná výživa se snadno užívá, rychle si na ni zvyknete. Více o tom, jak si prakticky udržíte plnohodnotnou výživu, se dozvíte v článku Plnohodnotná výživa se obejde bez přesných jídelníčků – skutečná revoluce ve zdravé výživě. Chaotický způsob stravování už neodpovídá současným vědeckým poznatkům o zdravé výživě.

Jaké živiny musíme získávat potravou?
 • Zde je dobré si připomenout, jaké živiny se považují za esenciální. Jsou to látky, které organismus neumí vyrobit a nutně je potřebuje. Musíte je dodávat potravou v dostatečném množství.
 • Jedná se o tyto esenciální živiny:
 • 1/ vitaminy (A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, biotin, C, D, E, kyselina listová, K),
  2/ minerály (vápník, fosfor, železo, sodík, draslík, hořčík, zinek, měď, mangan, selen, síra, chlór, fluor, křemík, molybden, nikl, chróm, jód)
  3/ aminokyseliny (valin, leucin, isoleucin, methionin, threonin, lysin, fenylalanin, , tryptofan, histidin)
  4/ mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina alfa linolenová)
  5/ organogenní prvky (uhlík, vodík, kyslík a dusík) – získáváme především z vody a vzduchu
 • Z těchto základních 46 esenciálních živin organismus umí vyrobit vše nezbytné (např. milióny různých imunitních látek, enzymy, hormony, svaly, pokožku, kosti atd.). Kvůli těmto 46 esenciálním živinám vlastně jíme. Organismus nic jiného nepotřebuje.
 • Zatím se plně neprokázala esencialita u žádných dalších prvků. Zkoumají se některé další tzv. ultrastopové prvky, které jsou v lidském těle obsaženy, jako např. vanad, bór, kobalt.
 • Pokud organismus dostane dostatek všech živin, buňky na to dobře zareagují, obnovují se funkce organismu. Zde podotýkáme, že všechny funkce organismu i jednotlivých buněk jsou naprogramovány (v DNA buněk) a organismus sám ví, jak má správně fungovat. Jen k tomu potřebuje mít potřebné suroviny, tj. živiny. Organismus už pak sám ví, kam která živina patří.

Jak získat plán plnohodnotné výživy?
 • Plnohodnotná výživa je nejlepší volba pro každého, kdo se zajímá o zdravou výživu a zdravý jídelníček. Určitě je důležitá také pro každého, kdo se necítí dobře, je unavený anebo řeší jakýkoliv zdravotní problém.
 • Proto je vždy základem všech našich regeneračních programů – používá se jako nejvýznamnější regenerační metoda.
 • Němečtí lékaři přírodní medicíny doporučují používat co nejméně zpracované potraviny, využívat co nejkvalitnější suroviny (ze zahrádky, od farmářů, v době sklizně). Protože toto každý nemůže dodržet, Centrum řízené regenerace dopočítalo německý model plnohodnotné výživy i na méně kvalitní potraviny, které většina lidí obvykle nakupuje v supermarketech (např. hodně přepracované, dlouhodobě skladované, nakupované mimo termín sklizně apod.). Za pomoci několika přírodních vitaminových doplňků dosahujeme vždy plnohodnotné výživy ve všech 46 živinách. Tím tento systém může pomoci každému.

Jen plnohodnotná výživa k udržení zdraví nestačí
 • Ovšem jen plnohodnotná výživa nemusí stačit k tomu, aby člověk byl zdravý. K dosažení zdraví je vedle plnohodnotné výživy nezbytný např. kvalitní spánek, zvládání stresů, pohyb, ale i např. správné časování jídel. Více se o tom, co je skutečně zdravý životní styl, dozvíte v článku Zdravý životní styl – kvalitní rady od lékařů přírodní medicíny.
 • Proto našim klientům poskytujeme kompletní návody pro zdravý životní styl, určitý „manuál k údržbě zdraví“ – regenerační programy. Tyto regenerační programy jsou vlastně konkrétním návodem k tomu, jak provést změny v životním a stravovacím stylu, abyste dosáhli lepšího zdraví. Jsou založeny na plnohodnotné výživě a dalších prověřených regeneračních metodách, které lékaři přírodní medicíny doporučují zahrnout do zdravého životního stylu. 
 • Co je velice důležité, naše klienty při přechodu na zdravější stravovací styl podporujeme.
 • V ceně našich regeneračních programů je vždy písemná metodika a průběžné zodpovídání dotazů po dobu přechodu na zdravější životní styl i plnohodnotnou výživuVíceletá praxe Centra řízené regenerace s.r.o. ukazuje, že tato podpora z naší strany je velice užitečná a klienti ji oceňují. Při vaší změně životního a stravovacího stylu tak nikdy nejste osamoceni a máte se kde poradit. 

Jaký regenerační program zvolit?
 • K dispozici máme typizovaný Regenerační program s plnohodnotnou standardní výživou. Jedná se o celkově ozdravný program bez specifického zaměření. Najdete tam nejen stravovací plán pro běžné stravování, ale i přesný stravovací plán a postup, jak zhubnout pohodlně cca 3-4 kg/měsíc. Speciální stravovací plán v případě potřeby umožní i přibrání na váze. 
 • Pokud máte nějaký konkrétní hlavní zdravotní problém, máme pro vás Speciální regenerační programy. Jsou zaměřeny na zlepšení stavu při konkrétních zdravotních problémech (např. vysoký krevní tlak a cholesterol, cukrovka, dna, artritida, lupénka, neuropatie apod). Speciální regenerační programy vždy zahrnují i speciálně navrženou plnohodnotnou výživu (a to vždy variantně s hubnutím i bez hubnutí). U zdravotních problémů se často eliminují či omezují některé potraviny, ale výživa je vždy plnohodnotná.
Pokud potřebujete podrobné informace o plnohodnotné výživě, můžete shlédnout přednášku na videu 

Pokud potřebujete konzultovat, jak vám tyto regenerační programy založené na plnohodnotné výživě mohou pomoci při řešení vaší konkrétní zdravotní situace, zavolejte nám v pracovní době od 13.00 do 17.00 na tel 7777 44 247 nebo nám pošlete mail. Rádi vám pomůžeme.