Dotazy k regeneračním programům

Na této stránce budeme postupně zveřejňovat nejčastější dotazy, které mají naši klienti v průběhu regenerace. Pochopení této webové stránky vyžaduje, abyste už měli k dispozici nějakou metodiku regeneračního programu a byli s ní důkladně obeznámeni. Pokud jste si přečetli regenerační program a ještě máte nějaké otázky, nejprve se seznamte s touto stránkou. Případně se podívejte ještě na stránku INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA. Teprve, když nenajdete odpověď na váš dotaz, má smysl nám napsat e-mail. Tuto rubriku průběžně doplňujeme o nové zajímavé dotazy od klientů a tak se vám vyplatí ji sledovat průběžně. Budete mít lepší informace. 

Pokud jste právě zahájili regeneraci podle našeho regeneračního programu, rozhodně i nadále užívejte léky předepsané lékařem. Lékař vám je z nějakého důvodu předepsal a mají zřejmě své opodstatnění. Cílem regenerace je ozdravení. Se zlepšením zdraví se dá očekávat snížení dávek léků a případně jejich úplné odstranění. Ale tento proces nelze uspěchat. Zpravidla je nutné se několik měsíců regenerovat podle regeneračního programu, pak se teprve mění zdravotní stav. To na sobě sami poznáte. A pak teprve můžete se svým lékařem jednat o snížení dávek léků. Dříve ne. Rozhodně jen tím, že si koupíte regenerační program a pár dnů ho dodržujete, se výrazně zdraví nezlepší.

Váš lékař také sám pozná (např. i podle laboratorních testů nebo např. i vašich záznamech – o měření tlaku, cukru, váhy apod. ), zda váš zdravotní stav se zlepšil. Centrum řízené regenerace toto na dálku nemůže posuzovat a s léky nepracujeme. Jednejte s vaším lékařem o každém léku, který užíváte. Ptejte se hlavně na to, jaká rizika vám hrozí, když nebudete konkrétní lék brát. Posuzujte i vedlejší účinky léků, řada z nich může zpomalit regeneraci a tím i vaši cestu k lepšímu zdraví. Čtěte i příbalový leták. Některé léky nepodporují životní funkce a jsou víceméně komfortní (odstraňují nějaký příznak). Také sami musíte vědět, zda od léků cítíte nějakou pomoc. Pak se sami rozhodněte. Léky by měly užívat jen přechodně. S léky jste se nenarodili a většinou ani neobsahují esenciální živiny. Dobrou cestou, kterou obvykle volí i lékaři, je postupné snižování dávek léků a sledování, jak tato změna působí na váš organismus. V tomto směru je každý individuální a nejde rozhodovat na dálku.

Každý náš regenerační program obsahuje plán plnohodnotné výživy a také ukazuje, kolikrát denně se stravovat. Např. při hubnutí jsou stanoveny i povinné pauzy mezi jídly. Tyto plány plnohodnotné výživy i časování jídel jsou důležité, aby bylo dosaženo cílů regenerace. Regenerační program jste si zakoupili proto, že chcete dosáhnout u sebe nějakých změn. Nemůžete tedy očekávat, že se něco změní, když chcete dál trvat na svých starých zvycích. Proto správný přístup k řešení vašeho problému je změna. Měli byste se co nejvíce přizpůsobit regeneračnímu programu a nechtít zakomponovávat vaše staré zvyky a stravovací systémy do regeneračního programu. To je špatný přístup. Pokud by tyto vaše vlastní stravovací systémy a zvyky byly kvalitní, tak byste vlastně žádnou regeneraci nepotřebovali.

 Pokud máte nějaký dotaz a neznáte odpověď, napište nám (přes kontaktní formulář), případně ho i s odpovědí zařadíme do této rubriky.