Půst pro zdraví

Půst pro zdraví – bezpečná lékařská metodika pro domácí užití. Omlazující účinek vědecky potvrzen Nobelovou cenou

Proč je užitečné se naučit používat právě tento německý Půst pro zdraví?

 • Jedná se o velmi účinný půst – přijímá se jen 250 kcal/den ve formě tekutých nápojů (s německou lékařskou metodikou každý snadno zvládne a nebudete mít hlad ani po 7 až 10 dnech půstu).
 • Metodika provedení půstu včetně souvisejících procedur zajišťuje, že i při tak silném půstu se budete cítit dobře.
 • Na rozdíl od úplného hladovění (ruská lékařská metodika, kdy se pije jen voda = 0 kalorií – ta je určena pouze pro kliniky, kde jsou klienti pod dozorem zkušených lékařů) je tato německá lékařská metodika bezpečná a je vhodná pro provádění v domácích podmínkách (Vysvětlení: při Půstu pro zdraví nedochází k úplnému zastavení trávení a je tedy možné vždy bezpečně a rychle z Půstu vystoupit. Oproti tomu při delším hladovění jen o vodě se trávení úplně zastaví, přechod k běžnému stravování je náročnější a hladovění nelze rychle ukončit. Při tomto postupu musí být klienti pod přímým dozorem lékařů specialistů. Delší hladovění jen o vodě podle ruské lékařské metodiky není proto určeno pro domácí užití. Pro lidi bez zkušeností je nebezpečné samostatně provádět). Výsledný efekt regenerace je u obou způsobů přibližně stejný.

Jaký je přínos delšího půstu pro zdraví?

 • Toto silné omezení stravy na delší dobu (obvykle 7 – 10 dnů) je velice důležité. Právě takto striktně postavený půst totiž přináší výrazný efekt pro zdraví.
 • V roce 2016 byl tento fakt vědecky potvrzen. Japonec Yoshinori Ohsumi získal NOBELOVU CENU ZA FYZIOLOGII A LÉKAŘSTVÍ za popsání autofagie (anglicky „autophagy“), tzv. jevu „sebepojídání“, kterým buňky likvidují své nepotřebné a staré součásti většinou bílkovinové povahy. K tomuto jevu dochází při delších striktních půstech a hladovění. Tím se buňky obnovují a omlazují. Omlazování buněk pomocí delších striktních půstů je tak již i vědecky podloženo.
 • Půst pro zdraví pomáhá pročistit organismus, dochází k odchodu zplodin buněčného metabolismu z mezibuněčných prostor. Toto “uvolnění” buněk se následně projeví v jejich lepším fungování. Buňky prostřednictvím autofagie likvidují staré, nepotřebné a cizorodé součásti. A protože v buňkách vznikají prakticky všechny důležité látky – včetně hormonů, enzymů a látek imunitního systému, projeví se toto „uvolnění“ buněk po 7 až 10 dnech půstu v organismu na mnoha místech. Proto je striktní půst základ léčení mnoha zdravotních problémů (prověřeno na řadě německých klinik přírodní medicíny, které tento nástroj využívají již desítky let).
 • Při Půstu pro zdraví si současně velice kvalitně pročistíte také celý trávicí trakt i játra (součástí Půstu pro zdraví jsou speciální podpůrné procedury).
 • Při půstu pro zdraví se budete cítit nádherně odlehčeně a plni energie, přestože jen pijete. Je to vynikající restart organismu.

Proč při delším půstu potřebujete mít dobrou metodiku?

 • Mnoho lidí hledá na internetu návody na delší striktní půst či hladovku. Přibližné návody možná najdete, ale…
 • Jejich slabou stránkou bývá to, že často vycházejí ze zkušeností jednoho člověka. Mnohdy tam chybí i některé důležité body nezbytné pro skutečně hladký průběh hladovění či návratu k běžné stravě. Dokonce i některé odborné knihy neobsahují skutečně prověřenou lékařskou metodiku půstu.
 • Při tak závažném zásahu do organismu, jakým je 7 až 10 denní striktní půst, je však nutné mít dobré informace a případně i podporu někoho, kdo s tím má zkušenosti. To jsou i naše osobní poznatky za dobu, kterou pomáháme našim klientům. A úspěšně!
 • Důležitá poznámka: Při tomto striktním půstu nejde jen o to, že přestanete jíst, jak si lidé často myslí. Mnoho lidí se domnívá, že prostě stačí přestat úplně jíst. Ale ani to nestačí. O tom se mnoho lidí již přesvědčilo a po 1 až 2 dnech takové půsty vzdávají – bolí je hlava a necítí se dobře. Takto se dlouhé striktní půsty 7 až 10 dnů, které mají proběhnout příjemně a bez pocitů hladu, nedají provádět. Je zapotřebí organismus půstem „provést“.

Německá lékařská metodika je dlouhodobě prověřena

 • Němečtí lékaři přírodní medicíny za 100 let užívání Půst pro zdraví propracovali do všech detailů a vytvořili z něj rychlý a efektivní regenerační a dokonce i léčebný nástroj. Prakticky neexistuje tak rychlá a účinná detoxikace jako tento německý lékařský půst (srovnatelné je jen léčebné hladovění prováděné podle ruské lékařské metodiky, která ale není vhodná pro domácí používání – viz text výše).
 • Důkazem kvality Půstu pro zdraví je i skutečnost, že v sousedním Německu je Půst pro zdraví základním regeneračním nástrojem u nejméně 10 středně velkých klinik přírodní medicíny. Pokud by tento Půst pro zdraví nebyl účinný nebo by byl problematický, určitě by tyto kliniky nevydržely desítky let své činnosti. Pobyty na klinikách v Německu jsou však pro našince poměrně drahé, s námi pořídíte za zlomkovou cenu v podstatě to samé i v domácích podmínkách. Pomůžeme vám Půst v pohodě zvládnout. 

Provedení Půstu podle metodiky je snadné!

 • Tento Půst pro zdraví je připraven tak, abyste ho sami mohli používat v domácích podmínkách. Dostanete přesnou písemnou metodiku a nezbytné přípravky pro hladký průběh půstu i návratové diety. V metodice je také popsáno, jak řešit nejčastější problémové situace, které při půstu nastávají. A nastávají vždycky, což mnoho lidí při vstupu do delšího striktního půstu či hladovění podceňuje. Právě v tom je většinou slabé místo různých amatérských návodů na půst. Naši trenéři mají dlouhodobou osobní zkušenost s prováděním těchto 7 – 10 denních striktních půstů u stovek našich klientů. S námi na to nejste sami, v rámci poskytnuté metodiky při provádění půstu bezplatně radíme. 
 • Podle této metodiky můžete držet Půst 7 až 10 dnů. A budete se cítit výborně. Při tom klidně můžete chodit do práce, budete mít více energie než obvykle.
 • Právě přesným postupem provádění zvládnete 7 až 10 denní půst téměř bez jídla a přitom příjemně. Abyste Půst pro zdraví zvládli bez velkých pocitů hladu, bolení hlavy a ztráty svalové hmoty, musí se k půstu přidat pohyb, některé procedury a přípravky. Toto vše je lékařsky prověřeno a přináší velký efekt.
 • Při Půstu pro zdraví se nic nejí, jen se pijí přesně určené nápoje a voda. Přesná německá metodika provádění Půstu pro zdraví zajišťuje, že ani po 7 až 10 dnech půstu nebudete pociťovat klasický pocit hladu.
 • Organismus je totiž schopen se přepnout na tzv. vnitřní výživu, kdy je kvalitně vyživován z vlastních zásob. Aby došlo k přechodu na tuto vnitřní výživu, je nezbytné na začátku půstu přesně provést několik úvodních procedur a dodržovat přesnou metodiku.

Kontraindikace Půstu pro zdraví (kdy není vhodné provádět Půst pro zdraví v trvání 7 až 10 dnů)

 • Pravidelné užívání léků včetně warfarinu (lidé, kteří trvale užívají léky, nesmějí provádět žádné striktní delší půsty!!! Léky v hladovém těle působí mnohem silněji a mohly by uškodit!!! Upravit dávkování léků při striktním půstu může jen lékař, který s tím má zkušenosti). Proto všem lidem, kteří užívají léky, doporučujeme v domácích podmínkách provést jiný způsob odkyselení, při kterém se může jíst a užívat léky (odkyselení zde probíhá na jiném základě – pomocí neutralizace kyselých složek): Zásaditý ozdravný program 
 • Příliš nízká tělesná hmotnost
 • Nedostatek erudovaných informací o půstu a návratové dietě
 • Alkoholová a drogová závislost
 • Těžké stavy deprese a duševní nemoci
 • Bulimie a anorexie
 • Lidé do 15 let a nad 65 let (horní věková hranice je posuzována individuálně, záleží na okolnostech)

Co dělat, když nemohu provádět Půst pro zdraví?

Proč vám mohu věřit?

 • Tyto lékařské regenerační metody jsme vystudovali přímo v Německu a již od roku 2014 pomáháme s jejich použitím našim klientům.
 • Troufneme si prohlásit, že nikdo v ČR nemá takové rozsáhlé zkušenosti s vedením Půstu pro zdraví jako naši trenéři.V případě potřeby můžeme našim klientům s půstem i pomoci (většinou pomáháme s prvním delším půstem začátečníkům, což se velice osvědčilo).
 • Další informace o Půstu pro zdraví: Pokud vám ještě něco není jasné, můžete se seznámit s nejčastějšími dotazy k Půstu pro zdraví a našimi odpověďmi na ně v článku Dotazy k Půstu pro zdraví (klikněte zde). Případně nám napište přes kontaktní formulář.