Půst pro zdraví

Půst pro zdraví – bezpečná lékařská metodika pro domácí užití. Omlazující účinek vědecky potvrzen Nobelovou cenou

Proč je užitečné se naučit používat právě tento německý Půst pro zdraví?

 • Půst pro zdraví je velmi účinný půst – přijímá se jen 250 kcal/den ve formě tekutých nápojů. (s německou lékařskou metodikou snadno zvládnete a nebudete mít hlad ani po 7 až 10 dnech půstu).
 • Metodika půstu včetně souvisejících procedur zajišťuje, že i při tak silném půstu se budete cítit dobře.
 • Na rozdíl od úplného hladovění (ruská lékařská metodika, kdy se pije jen voda = 0 kalorií – ta je určena pouze pro kliniky, kde jsou klienti pod dozorem zkušených lékařů) je tato německá lékařská metodika bezpečná a je vhodná pro provádění v domácích podmínkách
 • Vysvětlení: při Půstu pro zdraví se trávení úplně nezastaví. Je tedy možné vždy bezpečně a rychle z Půstu vystoupit. Oproti tomu při delším hladovění jen o vodě se trávení úplně zastaví, přechod k běžnému stravování je náročnější a hladovění nelze rychle ukončit. Při tomto postupu musí být klienti pod přímým dozorem lékařů specialistů. Delší hladovění jen o vodě podle ruské lékařské metodiky není proto určeno pro domácí užití. Pro lidi bez zkušeností je nebezpečné samostatně provádět)
 • Výsledný efekt regenerace je u obou způsobů přibližně stejný.

Jaký je přínos delšího půstu pro zdraví?

 • Toto silné omezení stravy na delší dobu (obvykle 7 – 10 dnů) je velice důležité. Právě takto striktně postavený půst totiž přináší výrazný efekt pro zdraví.
 • V roce 2016 tento fakt vědecky potvrdil Japonec Yoshinori Ohsumi získal NOBELOVU CENU ZA FYZIOLOGII A LÉKAŘSTVÍ za popsání autofagie (anglicky „autophagy“), tzv. jevu „sebepojídání“, kterým buňky likvidují své nepotřebné a staré součásti většinou bílkovinové povahy. K tomuto jevu dochází při delších striktních půstech a hladovění. Tím se buňky obnovují a omlazují. Omlazování buněk pomocí delších striktních půstů je tak již i vědecky podloženo.
 • Půst pro zdraví pomáhá pročistit organismus, dochází k odchodu zplodin buněčného metabolismu z mezibuněčných prostor. Toto “uvolnění” buněk se následně projeví v jejich lepším fungování. Buňky prostřednictvím autofagie likvidují staré, nepotřebné a cizorodé součásti. A protože v buňkách vznikají prakticky všechny důležité látky – včetně hormonů, enzymů a látek imunitního systému, projeví se toto „uvolnění“ buněk po 7 až 10 dnech půstu v organismu na mnoha místech. Proto je striktní půst základ léčení mnoha zdravotních problémů (prověřili na řadě německých klinik přírodní medicíny, které tento nástroj využívají již desítky let).
 • Při Půstu pro zdraví si současně velice kvalitně pročistíte také celý trávicí trakt i játra (součástí Půstu pro zdraví jsou speciální podpůrné procedury).
 • Při půstu pro zdraví se budete cítit nádherně lehce a plni energie, přestože jen pijete. Je to vynikající restart organismu.

Proč při delším půstu potřebujete mít dobrou metodiku?

 • Mnoho lidí hledá na internetu návody na delší striktní půst či hladovku. Přibližné návody možná najdete, ale…
 • Jejich slabou stránkou bývá to, že často vycházejí ze zkušeností jednoho člověka. Mnohdy tam chybí i některé důležité body nezbytné pro skutečně hladký průběh hladovění či návratu k běžné stravě. Dokonce i některé odborné knihy neobsahují skutečně prověřenou lékařskou metodiku půstu.
 • Při tak závažném zásahu do organismu, jakým je 7 až 10 denní striktní půst, je však nutné mít dobré informace a případně i podporu někoho, kdo s tím má zkušenosti. To jsou i naše osobní poznatky za dobu, kterou pomáháme našim klientům. A úspěšně!
 • Důležitá poznámka: Při tomto striktním půstu nejde jen o to, že přestanete jíst, jak si lidé často myslí. Mnoho lidí se domnívá, že prostě stačí přestat úplně jíst. Ale ani to nestačí. O tom se mnoho lidí již přesvědčilo a po 1 až 2 dnech takové půsty vzdávají – bolí je hlava a necítí se dobře. Takto se dlouhé striktní půsty 7 až 10 dnů, které mají proběhnout příjemně a bez pocitů hladu, nedají provádět. Je zapotřebí organismus půstem „provést“.

Německá lékařská metodika je dlouhodobě prověřena

 • Němečtí lékaři přírodní medicíny za 100 let užívání Půst pro zdraví propracovali do všech detailů. Vytvořili z něj rychlý a efektivní regenerační a dokonce i léčebný nástroj. Prakticky neexistuje tak rychlá a účinná detoxikace jako tento německý lékařský půst. Srovnat se může jen s léčebným hladověním podle ruské lékařské metodiky, která ale není vhodná pro domácí používání – viz text výše.
 • Důkazem kvality Půstu pro zdraví je i skutečnost, že v sousedním Německu Půst pro zdraví používají jako základní regenerační nástroj na nejméně 10 středně velkých klinikách přírodní medicíny.
 • Pobyty na klinikách v Německu jsou však pro našince poměrně drahé. S námi pořídíte za zlomkovou cenu v podstatě to samé i v domácích podmínkách. Pomůžeme vám Půst v pohodě zvládnout. 

Provedení Půstu podle metodiky je snadné!

 • Tento Půst pro zdraví jsme připravili tak, abyste ho sami mohli používat v domácích podmínkách. Dostanete přesnou písemnou metodiku a nezbytné přípravky pro hladký průběh půstu i návratové diety. V metodice jsme také popsali, jak řešit nejčastější problémové situace, které při půstu nastávají. A nastávají vždycky, což mnoho lidí při vstupu do delšího striktního půstu či hladovění podceňuje. Právě v tom je většinou slabé místo různých amatérských návodů na půst. Naši trenéři mají dlouhodobou osobní zkušenost s prováděním těchto 7 – 10 denních striktních půstů u stovek našich klientů. S námi na to nejste sami, v rámci poskytnuté metodiky při provádění půstu bezplatně radíme. 

Hlavní parametry Půstu pro zdraví

 • Podle této metodiky můžete držet Půst 7 až 10 dnů. A budete se cítit výborně. Při tom klidně můžete chodit do práce, budete mít více energie než obvykle.
 • Právě přesným postupem provádění zvládnete 7 až 10 denní půst téměř bez jídla a přitom příjemně. Abyste Půst pro zdraví zvládli bez velkých pocitů hladu, bolení hlavy a ztráty svalové hmoty, musí se k půstu přidat pohyb, některé procedury a přípravky. Toto vše lékaři prověřili a přináší to velký efekt.
 • Při Půstu pro zdraví se nic nejí, jen se pijí přesně určené nápoje a voda. Přesná německá metodika Půstu pro zdraví zajišťuje, že ani po 7 až 10 dnech půstu nebudete pociťovat klasický pocit hladu.
 • Organismus se totiž cca po 3 dnech přepíná na tzv. vnitřní výživu, kdy se kvalitně vyživuje z vlastních zásob. Aby došlo k přechodu na tuto vnitřní výživu, musíte na začátku půstu přesně provést několik úvodních procedur. A pak dodržovat přesnou metodiku.

Kontraindikace Půstu pro zdraví (kdy není vhodné provádět Půst pro zdraví v trvání 7 až 10 dnů)

 • Pravidelné užívání léků včetně warfarinu (lidé, kteří trvale užívají léky, nesmějí provádět žádné striktní delší půsty!!! Léky v hladovém těle působí mnohem silněji a mohly by uškodit!!! Upravit dávkování léků při striktním půstu může jen lékař, který s tím má zkušenosti). Proto všem lidem, kteří užívají léky, doporučujeme v domácích podmínkách provést jiný způsob odkyselení, při kterém se může jíst a užívat léky (odkyselení zde probíhá na jiném základě – pomocí neutralizace kyselých složek): Zásaditý ozdravný program 
 • Příliš nízká tělesná hmotnost
 • Nedostatek erudovaných informací o půstu a návratové dietě
 • Alkoholová a drogová závislost
 • Těžké stavy deprese a duševní nemoci
 • Bulimie a anorexie
 • Lidé do 15 let a nad 65 let (horní věková hranice se posuzuje individuálně, záleží na okolnostech)

Co dělat, když nemohu provádět Půst pro zdraví?

Proč vám mohu věřit?

 • Tyto lékařské regenerační metody jsme vystudovali přímo v Německu. Již od roku 2014 pomáháme s jejich použitím našim klientům.
 • Troufneme si prohlásit, že nikdo v ČR nemá takové rozsáhlé zkušenosti s vedením Půstu pro zdraví jako naši trenéři. V případě potřeby můžeme našim klientům s půstem i pomoci. Většinou pomáháme s prvním delším půstem začátečníkům, což se velice osvědčilo.
 • Další informace o Půstu pro zdraví: Na nejčastější dotazy najdete odpovědi v článku Dotazy k Půstu pro zdraví (klikněte zde). Případně nám napište přes kontaktní formulář.