Časté dotazy klientů

Jak se mohu regenerovat typizovaným programem? Každý člověk je přece jiný.

Nejsme zdaleka tak odlišní, jak si mnohdy myslíme. Naopak v každém lidském organismu působí univerzální zákony – t. j. naše orgány – srdce, játra, ledviny, mozek, ale i  jednotlivé buňky fungují stejně, dá se říci typizovaně (stačí se podívat do jakékoliv učebnice biologie člověka – tam jsou všechny zákony popsány). Náš organismus na různé vnější podněty také reaguje typizovaně (např. když je horko, potíme se, když je zima, třeseme se, když cvičíme svaly – např. kulturisté, svaly narůstají). Podobně typizovaně organismus reaguje na všechny negativní vlivy (např. chyby ve výživě, chemické látky, drogy, alkohol apod.), tak i na pozitivní změny (např kvalitní výživa, dostatek spánku apod.).

Lékaři přírodní medicíny u každého zdravotního problému už definovali hlavní příčiny, které způsobují zdravotní problém. Dá se říci, že i tyto příčiny jsou typizované, jen se nemusí u každého pacienta vyskytovat všechny, nebo se vyskytují v různé míře. V našich regeneračních programech jsou proto vždy typizovaně vyřešeny všechny hlavní příčiny zdravotního problému, které připadají v úvahu.  K odstranění příčin zdravotních problémů se používají různé regenerační metody, jejichž cílem je změnit podmínky pro fungování organismu (např. dostatek esenciálních živin, nezakyselující výživa, správná struktura tuků a olejů apod.). Regenerační program vám tedy dává cíl – jak vytvořit ideální podmínky pro váš organismus, aby se odstranil zdravotní problém. Cíl je tedy pro všechny stejný – dá se říci typizovaný.

Samozřejmě, pokud zahajujete regenerační program, vaše výchozí podmínky se vůbec nemusejí podobat (a zpravidla ani nepodobají – jinak byste zdravotní problém neměli) těm ideálním, které jsou nastaveny v regeneračním programu. Vaším cílem je postupně se přiblížit těmto podmínkám (k tomu slouží regenerační metody) a nějakou dobu v nich vydržet. Pak organismus zareaguje, zdravotní problém zpravidla odchází. 

Účinnost regenerace je dána tím, že současně a dlouhodoběji působí více regeneračních metod (samotné působení jednotlivých metod nemá takový význam). 

Můžete mi poslat na ukázku váš regenerační program?

Regenerační program na ukázku vám nemůžeme předem poslat, každá stránka je naše duševní vlastnictví, které si kupujete. Je to vlastně přesný návod komplexního postupu, jak se zbavíte zdravotního problémů.  Jedná se o konkrétní a návodné informace a troufáme si tvrdit, že v takto ucelené podobě nenajdete nikde  jinde – ani v žádné knize ani na internetu. Abyste si udělali představu, uvádíme orientační obsah metodiky Regeneračního programu při zánětlivých onemocněních a alergiích (ostatní programy mají podobnou strukturu informací):

OBSAH:

  1. Stručný regenerační program

A1. Úvod programu – str. 3

A2. Základní body programu – pro snadný začátek – str. 4

A3. Časté dotazy k regeneračnímu programu – str.12

2. Podrobný regenerační program

I. Zaměření programu, autoři – str.  15

II. Proč vám tento regenerační program může pomoci – str. 15

III.  Základní zákon regenerace – jsme součástí přírody – str. 17

IV. Hlavní zásady regeneračního programu – str. 17

V. Regenerační prvky a metody použité v regeneračním programu – str. 21

VI. Typizovaný plán plnohodnotné výživy – str. 37

VII.  Typizovaný plán redukční plnohodnotné výživy pro zhubnutí – str. 43

VIII.  Plán plnohodnotné výživy pro období stabilizace váhy –  str. 49

IX. Denní režim – doplňkové regenerační prvky – str. 51

X. Užívání léků předepsaných lékařem – str. 54

XI. Jiný model plnohodnotné výživy nebo specializovaného regeneračního programu- str. 60

XII. Proč je regenerační program výhodný? – str. 62

Mohu se s vámi regenerovat, když už se léčím u lékaře?

ANO. Naše regenerační programy se zaměřují na změny ve výživě, posílení příjmů vitaminů a minerálů a některé změny ve vašem životním stylu. Tyto oblasti váš obvodní lékař zpravidla neřeší. Proto můžete začít s regenerací kdykoliv, regenerační program vhodně doplňuje vaši léčbu u lékařů. Jíst musíte i tak, s námi to bude mít jen lepší řád. Léky předepsané lékařem na začátku regenerace vždy užíváte, postupně se eliminují.  Vhodné je oznámit vašemu lékaři, že jste se začali regenerovat. S lékařem dále spolupracujete.  

Je regenerační program složitý? Bojím se, že nezvládnu?

Naše regenerační programy nejsou na provádění složité. Zvládne každý. Změny ve stravování a životním stylu je možné zavádět postupně. Jde spíše o systematičnost – drobnosti, které provádíte pravidelně denně. Není ani časově náročné ani náročné na vaření. Nemusíte se bát, že nebudete moci jíst vaše oblíbená jídla, oslavovat či grilovat. Program je možné narušit. Jde o dlouhodobost, občasné narušení nevadí. Jediné, co je opravdu důležité, je dobře se seznámit s metodikou programu. K tomu dostáváte krátkou verzi programu (pro rychlý začátek a snadné osvojení základů programu) i delší verzi, kde podrobně vysvětlujeme. Toto pojetí se nám osvědčilo. 

Jak může při zdravotních problémech pomoci výživa?

Nepomůže každá výživa! Většina lidí se totiž stravuje nahodile – chaoticky, většinou podle chuti. Taková výživa sice zasytí (má dostatek kalorií), ale nemusí dodat všechny nezbytné živiny.  My vám pomůžeme zavést do výživy jiný systém, který pravidelně dodá do vašeho těla všech 46 nezbytných živin, které organismus neumí vytvořit, ale nutně potřebuje. A právě zavedení systému do příjmu živin pomáhá. Organismus má k dispozici vše, co potřebuje, a proto lépe funguje. Jen chaotická strava toto neumí.

Jak mi dokážete, že nejste podvodníci?

Na rozdíl od tzv. šmejdů, si nás i naši společnost můžete dobře prověřit. Na našich www stránkách najdete veškeré kontakty, každý k nám může zajít do naší kanceláře či zatelefonovat. Nijak se neskrýváme, na You Tube můžete najít naše videoprezentace (i tváře a jména). Naše společnost působí na trhu již od roku 2013 a jde nám o pomáhat klientům dlouhodobě. Pokud bychom byli podvodníci, média by nás už dávno “roznesla na kopytech”.  Naši existenci a zaměření si můžete nezávisle ověřit i v médiích, kde jsme vystupovali – viz Média o nás.  Myslíte si, že takto by se chovali podvodníci?   

Proč mám věřit vašim metodám?

V našich regeneračních programech jsou jen ty regenerační prvky, které prokazatelně zlepšují zdraví každému, kdo je použije.  Jedná se většinou o snadno pochopitelné a zvládnutelné změny ve stravování a životním styluMetody jsou vědecky prověřené, lékaři přírodní medicíny je s úspěchem používají již dlouho. Jsou založeny na přírodních zákonech, které fungují v organismu. Např. je vědecky prokázáno (několik Nobelových cen), že organismus potřebuje nutně 46 esenciálních živin v dostatečném množství. Proto v regeneračním programu naleznete jednoduchý plán tzv. plnohodnotné výživy, který vám zajistí, že ve vaší potravě trvale budete mít dostatek minerálů, vitaminů, esenciálních mastných kyselin a esenciálních aminokyselin. Stejné pojetí výživy využívají i některé moderní lékařské směry (anti-aging medicína, integrativní medicína a řada dalších).  Podobně průhledné a nezávisle ověřitelné jsou i ostatní regenerační metody. Nepoužíváme žádné neznámé síly a tzv. energie či tajemné bylinky. Všechny naše metody působí dobře na organismus a vy si to můžete ověřit i z nezávislých zdrojů. Naše společnost poskytuje své služby již od roku 2013 a pokud by regenerační metody nefungovaly, už bychom asi dávno zkrachovali. 

Jak probíhá regenerace “na dálku”?

Změny ve stravování a životním stylu provádíte sami v pohodlí domova.  To je velká výhoda, nemusíte jezdit nikam do lázní, a přesto vaše regenerace bude velice účinná. Od nás v regeneračním programu máte přesné pokyny, jak provést. Obsaženy jsou jen metody, které univerzálně pomáhají každému (např. dostatek všech živin ve výživě). Programy jsou sestaveny tak, že při regeneraci současně působí více metod a to má mnohem větší dopad na organismus, než používání jednotlivých metod samostatně. Proto se lidé zbavují i zdravotních problémů.  Protože programy jsou typizované, ale každý člověk je jiný, klienti často mají dotazy. Naši specialisté  na regenerační metody vám  na ně odpovídají – telefonicky nebo mailem. Jde o to, abyste změny provedli správně. Nic jiného ani nepotřebujete.  Tento způsob spolupráce “na dálku” se nám velice osvědčil. To je také podstata řízené regenerace.

Proč vaše programy fungují?  Jaké jsou základní principy?

Podle lékařů přírodní medicíny mají všechny zdravotní problémy v podstatě 2 hlavní příčiny: 1/ nedostatky ve výživě, t.j.  ve stravě chybí nebo strava obsahuje jen malé množství  některé ze 46 esenciálních živin, které organismus nutně potřebuje, neumí vyrobit a musí být dodány potravou (esenciální živiny jsou základní stavební prvky organismu) 2/ různé překážky, kterými organismu ať už vědomě nebo nevědomě bráníme v dobrém fungování (např. překyselení mezibuněčných prostor, nedostatek spánku, pohybu, dlouhodobé užívání léků, opakované stresy apod.). Regenerační programy jsou založeny na souboru změn, které směřují ke zkvalitnění výživy (na rozdíl od běžné chaotické stravy je doporučen jednoduchý plán tzv. plnohodnotné výživy, která dodává všech 46 životně nezbytných živin) a k postupnému odstranění všech překážek, které brání dobrému zdraví. Organismus na tyto změny pozitivně reaguje (je v podstatě naprogramován na dobré fungování) a zlepšuje se celkové zdraví. V důsledku těchto systematických změn postupně mizí zdravotní problémy. Podrobně se o tom, proč regenerace skutečně funguje a jaké zákony při ní v lidském organismu působí, dozvíte v článku Zákony regenerace.

Mohou vaše programy pomoci každému?

Regenerační metody, které v našich regeneračních programech používáme pomáhají univerzálně všem, nezáleží na výchozím stavu organismu ani věku. Důležitá je trpělivost, programy pomáhají v řádu měsíců. Máme dva typy regeneračních programů. První skupina jsou Specializované regenerační programy. Jsou typizované. Každý z nich je sice zaměřen na konkrétní zdravotní problém, ale většinou pomáhají šířeji. Tyto programy tedy účinně pomáhají klientům s těmito  konkrétními problémy (např. vysoký krevní tlak a cholesterol, dna, cukrovka, neuropatie a další). Přehled všech specializovaných regeneračních programů najdete na stránce Regenerační programy. Další programy připravujeme.

Dále máme Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou. Jedná se o regenerační program bez speciálního zaměření. Je určen ke zlepšení zdraví, vitality a případně i pro snížení váhy.  Pomáhá i při složitých a kombinovaných zdravotních problémech. Rovněž tam, kde nejsou přesně známy příčiny. Podrobné informace najdete také na našem e-shopu, kde je možné také objednat.

Všiml jsem si, že máte regenerační programy zaměřené i na zdravotní problémy, které klasická medicína považuje za tzv. neléčitelné (např. artritida, lupénka, roztroušená skleróza apod.). Jak si můžete dovolit tvrdit něco jiného? Proč vám mám důvěřovat?

Lékaři klasické medicíny považují mnoho chronických problémů za neléčitelné jednoduše proto, že na ně nemají lék. To je jejich hlavní léčebná metoda. 

Naopak lékaři západní přírodní medicíny (a my také) nepovažují žádný zdravotní problém za neléčitelný. Zastávají stanovisko, že chronické zdravotní problémy mají vždy více příčin (např. špatná výživa, špatný výběr potravin, nedostatek spánku, špatný stav střev, časté stresy apod.), které působí současně. Pokud se všechny tyto příčiny odstraní najednou, organismus velmi příznivě reaguje, zdravotní problém zpravidla odchází nebo se výrazně zmenší. Většinou se jedná o dlouhodobé chyby ve stravovacím a životním stylu, které se dají napravit.  Protože lék nemůže napravit chyby v životním a stravovacím stylu, považují je lékaři klasické medicíny za neléčitelné.

Lékaři přírodní medicíny proto vedou své klienty k tomu, aby tyto chyby ve svém životním a stravovacím stylu odstranili. A pokud se odstraní všechny příčiny, klienti se mohou zbavit i těchto tzv. léky neléčitelných zdravotních problémů.  Problém je, že někdy se nemusí objevit všechny příčiny u konkrétního člověka. V tom je určité omezení.

Naše regenerační programy vycházejí z dlouhodobých zkušeností a metod lékařů přírodní medicíny s těmito chronickými zdravotními problémy. Používá se vždy soubor konkrétních metod, které působí na obvyklé příčiny konkrétního zdravotního problému. Pokud klient nemá jiné příčiny, má šanci si zlepšit zdravotní stav natolik, že o svém problému ani neví.  Proč a jak fungují regenerační metody se můžete dozvědět v článku Regenerační metody. Metody jsou dlouhodobě prozkoušené a bezpečné. Úspěch však závisí na klientovi, na jeho trpělivosti a důslednosti v dodržování regeneračního programu. Při poctivém přístupu klientů se vždy zlepšuje zdravotní stav. To nám potvrzují naši klienti (viz Ohlasy klientů).

Jak dlouho musím držet Regenerační program?

Naše regenerační programy pomáhají zlepšit zdravotní stav většinou v horizontu několika měsíců, ale u těžkých zdravotních problémů (např. autoimunitních onemocnění) třeba i rok.  K plnému odstranění chronického zdravotního problému je však nutné některé hlavní změny v životním stylu dodržovat dlouhodobě  (např. je třeba mít trvale dostatek všech živin ve výživě – mít tzv. plnohodnotnou výživu).  Protože jinak by se zdravotní problém samozřejmě mohl vrátit. Ale změn v životním a stravovacím stylu není třeba se bát, nejsou složité, spíše jde o systematičnost.  A sami pocítíte, že to má smysl. O tom, na čem záleží rychlost regenerace, se můžete dozvědět v článku Rychlost regenerace.

Proč Regenerační programy doporučují také doplňky stravy? 

Většina chronických zdravotních problémů má jako jednu z příčin nedostatky ve výživě. Prostě dlouhodobě chybí některé esenciální (nenahraditelné) živiny. Tyto živiny jsou v podstatě základním stavebním materiálem a palivem pro organismus. Organismus ze 46 esenciálních živin umí vyrobit milióny dalších látek, které potřebuje pro své fungování (např. imunitní látky, hormony, enzymy apod.).  Problém je v tom, že většina lidí se stravuje v podstatě chaoticky a nikdo nesleduje (a mnohdy ani neví, že by to měl dělat), jaké všechny živiny potřebuje. Doplňky stravy pomáhají rychle doplnit potřebné chybějící živiny, což se nedá rychle dosáhnout jen běžnou stravou. Když se rychle doplní potřebné živiny, dojde také k rychlému obnovení všech biochemických reakcí v organismu, To vede ke zlepšování zdravotního stavu. Užívání vyšších dávek živin v podobě kvalitních doplňků stravy je významná regenerační metoda západní přírodní medicíny. Proto i my ji používáme v našich regeneračních programech. Blíže se o živinách a používání doplńků stravy dozvíte v článku Doplňky stravy – významná regenerační metoda.

Jste také distributoři doplňků stravy zn. HERBALIFE?

Naše společnost nemá nic společného s firmou Herbalife a naše programy nepoužívají tyto doplňky stravy (bohužel existuje jiná firma s podobným názvem, která tyto doplňky distribuuje).  V našich regeneračních programech používáme cenově dostupné a kvalitní doplňky stravy v návaznosti na plán výživy.  Některé pro nás vyrábí české farmaceutické firmy, část naši klienti podle našeho doporučení nakupují přímo v lékárnách. S našimi doplňky se můžete seznámit na našem eshopu v části Vitaminy + minerály.