Časté dotazy

Naše regenerační programy vám dávají přesný postup, jak typizovaně odstranit všechny běžné příčiny zdravotního problému (např. nedostatek některé ze 46 nenahraditelných živin, špatná kvalita užívaných tuků, špatný stav střevního traktu, špatná struktura stravy, skrytá acidóza, vedlejší účinky trvalého užívání léků a další příčiny). Odstraňování příčin pomocí konkrétních regeneračních metod vychází z dlouhodobých zkušeností lékařů západní přírodní medicíny. Jejich regenerační metody jsou garantovány lékařskými společnostmi – viz sekce Garance metod. Podle našeho návodu zvládne tento program každý. Tím je zaručeno fungování regeneračních programů pro většinu klientů. Zde je třeba zmínit, že každý program řeší všechny hlavní příčiny zdravotních problémů. Obvykle u každého klienta působí současně několik příčin. Pokud by klient měl nějakou zvláštní příčinu, kterou neřeší regenerační program, bude v tomto směru účinnost programu snížena, ale bude fungovat také (tím, že vyřeší ostatní běžné příčiny).

Naše regenerační programy však vyžadují aktivní účast klienta, kterou my nemůžeme ovlivnit. Proto záruku na fungování programu můžeme poskytnout pouze těm klientům, kteří skutečně program dodržují a příčiny zdravotního problému odstraní. Podle našich víceletých zkušeností víme, že všichni klienti, kteří program skutečně dodržují, zaznamenávají vždy zlepšení zdravotního stavu. Pokud jsou dostatečně trpěliví a důslední, zbavují se zdravotních problémů. Zde se můžete seznámit s reálnými zkušenostmi našich klientů z posledních let (viz Ohlasy klientů).

Neslibujeme žádné zázraky nebo nějaký zázračný doplněk, který vyřeší vaše zdravotní problémy. Tak jednoduše to nikdy nefunguje. Ukážeme vám poctivou cestu k obnově zdraví. Ta spočívá v tom, že musíte odstranit všechny překážky, které brání vašemu organismu ve správném fungování. Je jich vždy více. Ale není to složité, jen musíte znát systém. A ten vás naučíme. Takové řešení nenajdete nikde na internetu, jen v našich regeneračních programech. Regenerace je založena na zákonech, které fungují v každém lidském organismu. S nimi se můžete seznámit na našich webových stránkách. Vše si můžete ověřit i v nezávislých zdrojích (např. Wikipedie). Nabízíme vám regenerační systém, který pomáhá každému, kdo ho dodržuje.

Podle lékařů přírodní medicíny má každý zdravotní problém zpravidla více příčin. Aby se odstranil zdravotní problém, je proto třeba současně odstranit hlavní příčiny tohoto zdravotního problému a pak vytrvat. Uvedu příklad z praxe – když vám nerostou dobře jahody, budete také prověřovat, jestli mají správné podmínky pro svůj růst – dostatek světla, dostatek vláhy, dostatek tepla, správné hnojivo. Jahody potřebují všechny podmínky, a to současně. A když tyto dobré podmínky působí celou vegetační dobu, dosáhnete bohaté úrody. Pokud jahodám vytvoříte jen jednu podmínku, např. dostatek vláhy, a na ostatní podmínky nebudete hledět, jahody vám stejně nebudou růst. Obdobné je to u člověka. Musíte se zabývat všemi příčinami zdravotního problému, a to současně. To je princip našich regeneračních programů. Proto fungují. Zde najdete základní informace o regeneračních programech.

Výsledky regenerace pomocí našich regeneračních programů na sobě obvykle pocítíte v řádu několika měsíců (zlepšená kondice, lepší nálada, spánek, lepší stav pokožky, vlasů apod.). To jsou první známky zlepšeného zdravotního stavu. Pak se zdravotní stav obvykle dále zlepšuje, odchází zdravotní problémy. Přesnou rychlost ozdravování nelze stanovit předem, u každého člověka je rychlost trochu jiná. Závisí na počátečním stupni devastace organismu, předchozí výživě a životním stylu, množství užívaných léků a dalších okolnostech. Regenerace probíhá podle přírodních zákonů platných v organismu. A obecně i v přírodě (např. brambory vám také nevyrostou ze dne na den, kulturista své svaly také nezíská za měsíc – je třeba pro to něco udělat). Tak je to i s regeneračními programy, neslibujeme zázraky. Je třeba si uvědomit realitu: pokud devastace a chátrání organismu předtím probíhaly třeba i několik let, je vlastně velký úspěch, když se daný stav během pár měsíců podaří zvrátit. Chce to jen trochu trpělivosti, program funguje u každého, kdo ho dodržuje.

Lidský organismus má obrovskou přizpůsobivost. Přizpůsobuje se jak špatným, tak i dobrým podmínkám, které na něj dlouhodoběji působí. Např. když se budete přejídat, obvykle ztloustnete. Když budete hladovět, zhubnete. Když se budete kvalitně stravovat a cvičit v posilovně, narostou vám svaly. Když se vám zlepší spánek, budete se cítit lépe. To jsou jasné důkazy, že organismus může být změněn našim působením. U řízené regenerace jde o stejný princip.

Lékaři západní přírodní medicíny zjistili, že existuje několik hlavních příčin, které výrazně ovlivňují zdraví. Jsou to:

 1. nedostatek některé ze 46 esenciálních živin, které organismus nutně potřebuje pro své biochemické reakce, ale neumí si je vyrobit a musí být proto dodány potravou
 2. nedostatek pohybu
 3. špatný spánek
 4. překyselení mezibuněčných prostor
 5. působení škodlivých chemických látek
 6. dlouhodobé stresy

Existují i další příčiny, které se ale liší v závislosti na konkrétním zdravotním problému. Zdravotní problémy vznikají dlouhodobým a obvykle i společným působením všech těchto špatných vlivů. 

Regenerační programy jsou založeny na jednoduchém principu. Pomáhají vám odstraňovat ze života všechny hlavní příčiny, které obvykle vedou ke zdravotním problémům. Řeší tedy skutečnou podstatu zdravotních problémů. Když v těchto nových podmínkách vydržíte po určitou dobu, organismus se jim přizpůsobuje, zlepšuje se zdravotní stav a zdravotní problémy odcházejí. Proto regenerační programy fungují každému, kdo se jimi řídí. Není to složité, jen zavádíte do svého života lepší systém.

K zamyšlení: Může výživa pomáhat řešit zdravotní problémy? Jím zdravě?

Lidé často žijí v přesvědčení, že něco tak obyčejného, jako je výživa, nemůže přeci pomáhat řešit zdravotní problémy. Často k nám přicházejí s přesvědčením, že jedí zdravě a že jim zdravá výživa stejně nepomohla. Říkají např.:

 • Mám zdravou výživu ze zahrádky
 • Jím hodně ovoce a zeleniny
 • Jím Bio potraviny a nakupuji ve zdravé výživě
 • Nejím konzervy a uzeniny
 • Stravuji se rozmanitě

Všechno to jsou dobré kroky ke zdravé výživě, které schvalujeme. Zapamatujte si: Nepomáhá jakákoliv výživa, ale jde hlavně o obsah 46 životně nenahraditelných živin, které organismus neumí vyrobit a MUSÍ být proto dodány potravou!!! 

 1. Potraviny nestačí mít jen Bio nebo z vlastní zahrádky, to je jen jedna stránka výživy. Vědci zjistili, že výživa musí (vedle dostatečného množství kalorií, bílkovin, tuků a cukrů) nutně obsahovat všech 46 životně nenahraditelných (tzv. esenciálních) živin v dostatečném množství. Jedná se o aminokyseliny (např. leucin, valin, tryptofan, fenylalanin apod.), esenciální mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina alfa linolenová), minerály (např. hořčík, vápník, mangan a řada dalších) a vitaminy (A, celá skupina vitaminů B, C,D, K). Každá z těchto živin se v lidském organismu účastní mnoha biochemických reakcí. (Pokud nevěříte, můžete se nezávisle přesvědčit a přečíst si informace o jednotlivých živinách třeba na Wikipedii). Tyto živiny organismus neumí vyrobit a MUSÍ být proto dodány potravou. A to je pravá podstata výživyKvůli těmto esenciálním živinám 3x až 5x denně jíme.
 2. Pokud jakákoliv esenciální živina v potravě chybí nebo je obsažena v malém množství, nastávají závažné zdravotní problémy. Např. nedostatek železa vyvolává anémii, nedostatek vitaminu C nemoc kurděje, na kterou v minulosti umíralo mnoho námořníků. Nedostatek aminokyselin např. způsobuje psychické poruchy, poruchy funkce jater, ledvin apod. Obrovský význam všech těchto živin pro organismus je potvrzen mnoha Nobelovými cenami
 3. Z těchto 46 výchozích esenciálních živin organismus vyrábí všechny další důležité látky: např. imunitní látky, hormony, enzymy. Esenciální živiny jsou důležité pro stavbu i funkci svalů, kostí, nervů i všech lidských orgánů. K tomu, aby organismus dobře fungoval, v těle probíhají milióny biochemických reakcí. Pokud organismus nějakou esenciální živinu nemá v dostatečném množství, některé biochemické reakce neproběhnou. Tak vznikají zdravotních problémy.
 4. Proto je tolik důležité dbát na obsah všech 46 esenciální živin (a to u jakéhokoliv typu výživy – např. i u veganů a vegetariánů). Pokud výživa obsahuje v dostatečném množství všech 46 esenciálních živin, jedná se o tzv. plnohodnotnou výživu.
 5. Základním problémem různých „zdravých“ výživ je to, že i když má obsaženy „zdravé“ suroviny, většina lidí se stravuje podle chuti a nálady. Teď mám chuť na banán, večer si dám řízek s bramborem. Zítra na snídani jogurt s ovesnými vločkami. Tento víceméně nahodilý systém stravování, který má 95% obyvatelstva, však nezajišťuje SYSTEMATICKÝ příjem všech 46 esenciálních živin v DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ. Proto tato nahodilá strava vede často k tomu, že se vyčerpají zásoby některých živin v organismu. 
 6. Některé esenciální živiny se dále ve zvýšené míře spotřebovávají při stresu, pití alkoholu, užívání některých léků. Lidé často drží různé diety, omezují některé druhy potravin (např. sacharidy, maso, sýry, ryby, oříšky, zeleninu – nebo jen některé z nich), a i tím také narušují dostatečný příjem esenciálních živin.
 7. Lidé s chronickými zdravotními problémy mají většinou snížené zásoby některých živin.
 8. Pokud se zásoby esenciálních živin v těle sníží, k jejich doplnění nestačí už jen běžná nahodilá výživa (i třeba ze zdravých surovin).
 9. Tato situace se dá jednoduše změnit. Je třeba se stravovat podle konkrétního stravovacího plánu, který je odborně propočítán na obsah všech 46 esenciálních živin. Jedině tak se dají systematicky doplnit snížené zásoby esenciálních živin. Plán plnohodnotné výživy se proto používá jako významná regenerační metoda. V Německu ji jako léčebnou metodu ve své praxi používají lékaři sdruženi v Německé lékařské společnost pro léčebné půsty a výživu. 
 10. My jsme systém plnohodnotné výživy vystudovali v Německu a máme certifikát této lékařské společnosti, že můžeme systém plnohodnotné výživy školit. A máme s ní rozsáhlé a dobré zkušenosti, pomáhá každému.
 11. Zde si můžete položit základní otázku: Je můj systém výživy, který používám, skutečně dobře propočítán na obsah všech 46 živin? Schválně si to ověřte. Ani to, že se např. stravujete podle zásad ajurvédy, jógy, tradiční čínské medicíny, vašeho lékaře, či podle nějakého léčitele předem nezaručuje DOSTATEČNÝ obsah všech 46 živin!!! Toto je naše odpověď pro ty, kteří nevědí, proč si vybrat právě náš systém: Naše plnohodnotné stravovací plány (jsou ve všech regeneračních programech) se výrazně odlišují od různých dalších stravovacích systémů či zásad právě tím, že jsou odborně propočítány na obsah všech 46 esenciálních živin. S námi tedy skutečně můžete mít plán „zdravé výživy“, který v podstatě jinde nenajdete. A můžete efektivně doplnit snížené zásoby živin. To vám pomůže zlepšit zdraví. 
 12. Velkou výhodou našeho systému plnohodnotné výživy je to, že nepoužívá žádné přesné jídelníčky (které beztak většinou nejsme schopni dodržet). Je snadný na užívání a nepřijdete o vaše oblíbená jídla.

Nejsme zdaleka tak odlišní, jak si mnohdy myslíme. Naopak v každém lidském organismu působí univerzální zákony, to znamená, že naše orgány (srdce, játra, ledviny, mozek, ale i jednotlivé buňky) fungují stejně, dá se říci typizovaně (stačí se podívat do jakékoliv učebnice biologie člověka – tam jsou všechny zákony popsány). Náš organismus na různé vnější podněty také reaguje typizovaně (např. když je horko, potíme se, když je zima, třeseme se. Podobně typizovaně organismus reaguje jak na všechny negativní vlivy (např. chyby ve výživě, chemické látky, drogy, alkohol apod.), tak i na pozitivní změny (např kvalitní výživa, dostatek spánku apod.).

Dá se říci, že i příčiny zdravotních problémů jsou typizované, jen se nemusí u každého pacienta vyskytovat všechny, nebo se vyskytují v různé míře. V našich regeneračních programech jsou proto vždy typizovaně vyřešeny všechny hlavní příčiny zdravotního problému, které připadají v úvahu. K odstranění příčin zdravotních problémů se používají různé regenerační metody, jejichž cílem je změnit podmínky pro fungování organismu (např. dostatek esenciálních živin, nezakyselující výživa, správná struktura tuků a olejů apod.). Regenerační program vám tedy dává cíl – jak vytvořit ideální podmínky pro váš organismus, aby se odstranil zdravotní problém. Cíl je tedy pro všechny stejný – dá se říci typizovaný.

Samozřejmě, pokud zahajujete regenerační program, vaše výchozí podmínky se vůbec nemusejí podobat (a zpravidla ani nepodobají – jinak byste zdravotní problém neměli) těm ideálním, které jsou nastaveny v regeneračním programu. Vaším cílem je postupně se přiblížit těmto podmínkám (k tomu slouží regenerační metody) a nějakou dobu v nich vydržet. Pak organismus zareaguje, zdravotní problém zpravidla odchází. 

Účinnost regenerace je dána tím, že současně a dlouhodoběji působí více regeneračních metod (samotné působení jednotlivých metod nemá takový význam).

Regenerační program na ukázku vám nemůžeme předem poslat, každá stránka je naše duševní vlastnictví, které si kupujete. Je to vlastně přesný návod komplexního postupu, jak se zbavíte zdravotního problému. Jedná se o konkrétní a návodné informace a troufáme si tvrdit, že v takto ucelené podobě je nenajdete nikde jinde – ani v žádné knize, ani na internetu. Abyste si udělali představu, uvádíme orientační obsah metodiky Regeneračního programu při zánětlivých onemocněních a alergiích (ostatní programy mají podobnou strukturu informací):

OBSAH:

 1. Stručný regenerační program
  • Úvod programu
  • Základní body programu – pro snadný začátek
  • Časté dotazy k regeneračnímu programu
 2. Podrobný regenerační program
  • Zaměření programu, autoři
  • Proč vám tento regenerační program může pomoci
  • Základní zákon regenerace – jsme součástí přírody
  • Hlavní zásady regeneračního programu
  • Regenerační prvky a metody použité v regeneračním programu
  • Typizovaný plán plnohodnotné výživy
  • Typizovaný plán redukční plnohodnotné výživy pro zhubnutí
  • Plán plnohodnotné výživy pro období stabilizace váhy
  • Denní režim – doplňkové regenerační prvky
  • Užívání léků předepsaných lékařem
  • Jiný model plnohodnotné výživy nebo specializovaného regeneračního programu
  • Proč je regenerační program výhodný?

ANO. Naše regenerační programy se zaměřují na změny ve výživě, posílení příjmů vitaminů a minerálů a některé změny ve vašem životním stylu. Tyto oblasti váš obvodní lékař zpravidla neřeší. Proto můžete začít s regenerací kdykoliv, regenerační program vhodně doplňuje vaši léčbu u lékařů. Jíst musíte i tak, s námi to bude mít jen lepší řád. Léky předepsané lékařem na začátku regenerace vždy užíváte, postupně se eliminují. Informujte vašeho lékaře, že jste se začali regenerovat. S lékařem dále spolupracujete.

Naše regenerační programy nejsou na provádění složité. Změny ve stravování a životním stylu je možné zavádět postupně. Jde spíše o systematičnost – drobnosti, které provádíte pravidelně denně. Program není ani časově náročný, ani náročný na vaření. Nemusíte se bát, že nebudete moci jíst vaše oblíbená jídla, oslavovat či grilovat. Program je možné narušit. Jde o dlouhodobost, občasné narušení nevadí. Jediné, co je opravdu důležité, je dobře se seznámit s metodikou programu. K tomu dostáváte krátkou verzi programu (pro rychlý začátek a snadné osvojení základů programu) i delší verzi, kde jednotlivé kroky podrobně vysvětlujeme. Toto pojetí se nám osvědčilo. 

Nepomůže každá výživa! Většina lidí se totiž stravuje nahodile – chaoticky, většinou podle chuti. Taková výživa sice zasytí (má dostatek kalorií), ale nemusí dodat všechny nezbytné živiny. My vám pomůžeme zavést do výživy jiný systém, který pravidelně dodá do vašeho těla všech 46 nezbytných živin, které organismus neumí vytvořit, ale nutně je potřebuje. A právě zavedení systému do příjmu živin pomáhá. Organismus má k dispozici vše, co potřebuje, a proto lépe funguje. Jen chaotická strava toto neumí.

Na rozdíl od tzv. šmejdů, si nás i naši společnost můžete dobře prověřit. Na našich www stránkách najdete veškeré kontakty, každý nás může kontaktovat či si objednat konzultaci (Skype, telefon).Naše společnost působí na trhu již od roku 2013 a naším cílem je pomáhat klientům dlouhodobě. Naši existenci a zaměření si můžete nezávisle ověřit i v médiích, kde jsme vystupovali – viz Média o nás. Naše společnost má všechny řádné registrace a probíhají u ní kontroly státních orgánů. Výrobky, které uvádíme na trh, jsou povolené k prodeji. Certifikáty našich trenérů jsou dohledatelné a zaznamenané v databázích Německé lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu (ÄGHE) a Deutsche Fasten Akademie (DFA).

V našich regeneračních programech jsou jen ty regenerační prvky, které prokazatelně zlepšují zdraví každému, kdo je použije. Jedná se o snadno pochopitelné a zvládnutelné změny ve stravování a životním stylu. Metody jsou vědecky prověřené, lékaři přírodní medicíny je s úspěchem používají již dlouho. Jsou založeny na přírodních zákonech, které fungují v organismu. Např. je vědecky prokázáno (několik Nobelových cen), že organismus potřebuje nutně 46 esenciálních živin v dostatečném množství. Proto v regeneračním programu naleznete jednoduchý plán tzv. plnohodnotné výživy, který vám zajistí, že ve vaší potravě trvale budete mít dostatek minerálů, vitaminů, esenciálních mastných kyselin a esenciálních aminokyselin. Stejné pojetí výživy využívají i některé moderní lékařské směry (anti-aging medicína, integrativní medicína a řada dalších). Podobně průhledné a nezávisle ověřitelné jsou i ostatní regenerační metody. Nepoužíváme žádné neznámé a zázračné síly a tzv. energie či tajemné bylinky. Všechny naše metody působí dobře na organismus, což si můžete ověřit i z nezávislých zdrojů. Naše společnost poskytuje své služby již od roku 2013 a pokud by regenerační metody nefungovaly, už bychom asi dávno zkrachovali. 

Změny ve stravování a životním stylu provádíte sami v pohodlí domova. To je velká výhoda, nemusíte jezdit nikam do lázní a přesto vaše regenerace bude velice účinná. Od nás v regeneračním programu máte přesné pokyny. Obsaženy jsou jen metody, které univerzálně pomáhají každému (např. dostatek všech živin ve výživě). Programy jsou sestaveny tak, že při regeneraci současně působí více metod a to má mnohem větší dopad na organismus, než používání jednotlivých metod samostatně. Proto se lidé zbavují zdravotních problémů. Protože programy jsou typizované, ale každý člověk je jiný, klienti mají často dotazy. Naši specialisté na regenerační metody vám na ně odpovídají – telefonicky nebo mailem. Cílem je, abyste změny provedli správně. Nic jiného ani nepotřebujete. Tento způsob spolupráce “na dálku” se nám velice osvědčil.

Podle lékařů přírodní medicíny mají všechny zdravotní problémy v podstatě 2 hlavní příčiny:

 1. nedostatky ve výživě, tj. ve stravě chybí nebo strava obsahuje jen malé množství některé ze 46 esenciálních živin (esenciální živiny jsou základní stavební prvky organismu)
 2. různé překážky, kterými organismu ať už vědomě nebo nevědomě bráníme v dobrém fungování (např. překyselení mezibuněčných prostor, nedostatek spánku, pohybu, dlouhodobé užívání léků, opakované stresy apod.). Regenerační programy jsou založeny na souboru změn, které směřují ke zkvalitnění výživy (na rozdíl od běžné chaotické stravy je doporučen jednoduchý plán tzv. plnohodnotné výživy, která dodává všech 46 životně nezbytných živin) a k postupnému odstranění všech překážek, které brání dobrému zdraví. Organismus na tyto změny pozitivně reaguje (je v podstatě naprogramován na dobré fungování) a zlepšuje se celkové zdraví. V důsledku těchto systematických změn postupně mizí zdravotní problémy. Podrobně se o tom, proč regenerace skutečně funguje a jaké zákony při ní v lidském organismu působí, dozvíte v článku Zákony regenerace.

Regenerační metody, které v našich regeneračních programech používáme, pomáhají univerzálně všem, nezáleží na výchozím stavu organismu ani věku. Důležitá je trpělivost, programy pomáhají v řádu měsíců. Máme dva typy regeneračních programů:

První skupina jsou Specializované regenerační programy. Jsou typizované. Každý z nich je sice zaměřen na konkrétní zdravotní problém, ale většinou pomáhají šířeji. Tyto programy účinně pomáhají klientům s konkrétními problémy (např. vysoký krevní tlak a cholesterol, dna, cukrovka, neuropatie a další). Přehled všech specializovaných regeneračních programů najdete na stránce Regenerační programy. Další programy připravujeme. V některých případech umíme programy i zkombinovat a řešit tak několik zdravotních problémů současně.

Dále máme Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou. Jedná se o regenerační program bez speciálního zaměření. Je určen ke zlepšení zdraví, vitality a případně i pro snížení váhy. Pomáhá také při složitých a kombinovaných zdravotních problémech. Rovněž tam, kde nejsou přesně známy příčiny. Podrobné informace najdete také na našem e-shopu.

Lékaři klasické medicíny považují mnoho chronických problémů za neléčitelné jednoduše proto, že na ně nemají lék. To je jejich hlavní léčebná metoda. 

Naopak lékaři západní přírodní medicíny (a my také) nepovažují žádný zdravotní problém za neléčitelný. Zastávají stanovisko, že chronické zdravotní problémy mají vždy více příčin (např. špatná výživa, špatný výběr potravin, nedostatek spánku, špatný stav střev, časté stresy apod.), které působí současně. Pokud se všechny tyto příčiny odstraní najednou, organismus velmi příznivě reaguje, zdravotní problém zpravidla odchází nebo se výrazně zmenší.Většinou se jedná o dlouhodobé chyby ve stravovacím a životním stylu, které se dají napravit. Protože lék nemůže napravit chyby v životním a stravovacím stylu, považují je lékaři klasické medicíny za neléčitelné.

Lékaři přírodní medicíny vedou své klienty k tomu, aby tyto chyby ve svém životním a stravovacím stylu odstranili. A pokud se odstraní všechny příčiny, klienti se mohou zbavit i těchto tzv. léky neléčitelných zdravotních problémů. Problém je, že někdy se nemusí objevit všechny příčiny u konkrétního člověka. V tom je určité omezení.

Naše regenerační programy vycházejí z dlouhodobých zkušeností a metod lékařů přírodní medicíny s těmito chronickými zdravotními problémy. Používá se vždy soubor konkrétních metod, které působí na obvyklé příčiny konkrétního zdravotního problému. Pokud klient nemá jiné příčiny, má šanci si zlepšit zdravotní stav natolik, že o svém problému ani neví. Proč a jak fungují regenerační metody se můžete dozvědět v článku Regenerační metody. Metody jsou dlouhodobě prozkoušené a bezpečné. Úspěch však závisí na klientovi, na jeho trpělivosti a důslednosti v dodržování regeneračního programu. Při poctivém přístupu se vždy zlepšuje zdravotní stav. To nám naši klienti potvrzují (viz. Ohlasy klientů).

Naše regenerační programy pomáhají zlepšit zdravotní stav většinou v horizontu několika měsíců, ale u těžkých zdravotních problémů (např. autoimunitních onemocnění) třeba i rok. K plnému odstranění chronického zdravotního problému je však nutné některé hlavní změny v životním stylu dodržovat dlouhodobě (např. je třeba mít trvale dostatek všech živin ve výživě – mít tzv. plnohodnotnou výživu). Protože jinak by se zdravotní problém samozřejmě mohl vrátit. Ale změn v životním a stravovacím stylu není třeba se bát, nejsou složité, spíše jde o systematičnost. A sami pocítíte, že to má smysl. O tom, na čem záleží rychlost regenerace, se můžete dozvědět v článku Rychlost regenerace.

Většina chronických zdravotních problémů má jako jednu z příčin nedostatky ve výživě. Prostě dlouhodobě chybí některé esenciální (nenahraditelné) živiny. Tyto živiny jsou v podstatě základním stavebním materiálem a palivem pro organismus. Organismus ze 46 esenciálních živin umí vyrobit milióny dalších látek, které potřebuje pro své fungování (např. imunitní látky, hormony, enzymy apod.). Problém je v tom, že většina lidí se stravuje chaoticky a nikdo nesleduje (a mnohdy ani neví, že by to měl dělat), jaké všechny živiny potřebuje. Doplňky stravy pomáhají rychle doplnit potřebné chybějící živiny, což se nedá takto rychle dosáhnout jen běžnou stravou. Když se doplní potřebné živiny, dojde také k obnovení všech biochemických reakcí v organismu, To vede ke zlepšování zdravotního stavu. Užívání vyšších dávek živin v podobě kvalitních doplňků stravy je významná regenerační metoda západní přírodní medicíny. Proto i my ji používáme v našich regeneračních programech. Blíže se o živinách a používání doplňků stravy dozvíte v článku Doplňky stravy – významná regenerační metoda.