Řešení zdravotních problémů

Postup lékařů přírodní medicíny pomáhá při mnoha zdravotních problémech – pomůže i vám!

Jak přírodní medicína řeší zdravotní problémy?

Lékaři přírodní medicíny obvykle řeší zdravotní problémy podle základního typového schématu:

1. krok – úvodní detoxikace organismu 

Cílem je pročistit a odlehčit organismus. Tím v něm začnou všechny buňky lépe fungovat, což má dalekosáhlé dopady na jeho nejrůznější pochody (výživa buněk, tvorba enzymů, fungování hormonů, nervů apod.). K tomu našim klientům doporučujeme německé lékařské postupy – buď odkyselovací Zásaditý ozdravný program, nebo Půst pro zdraví.

2. krok – přechod na kvalitní plnohodnotnou výživu a odstranění dalších příčin zdravotního problému

Většina lidí se stravuje CHAOTICKY – podle chuti. Ale tento chaotický systém stravování většinou nezajistí dostatek všech esenciálních živin, které organismus nutně potřebuje a neumí si je vyrobit. Proto se po detoxikaci lékaři přírodní medicíny snaží, aby byl organismus i dobře a SYSTEMATICKY vyživován. Např. německá přírodní medicína používá tzv. plnohodnotnou výživu, která obsahuje všech 46 esenciálních živin. Z nich v organismu vzniká prakticky všechno, organismus nic jiného nepotřebuje. Pokud není dost živin, organismus nemůže dobře fungovat. Systematická dodávka všech živin do organismu vždy pomáhá.

Lékaři přírodní medicíny pátrají i po dalších možných příčinách zdravotních problémů. Každý zdravotní problém včetně chronických má obvykle více příčin (nic není bez příčiny). Většinu z nich přírodní medicína už určila, některé nejsou známy úplně přesně. Problém je, že tyto příčiny PŮSOBÍ V RŮZNÉ INTENZITĚ A SOUČASNĚ. Proto se u každého člověka navenek příznaky mohou lišit.

Vzhledem k tomu, že příčin je více, je třeba SOUČASNĚ působit na všechny známé příčiny zdravotního problému. A toto současné působení je klíčové pro celkový úspěch při zlepšování zdraví, při ozdravování. To je zatím nejlepší možný přístup, který k řešení zdravotních problémů obecně existuje. A také nejlepší cesta pro uchování trvalého zdraví.

Důležitá poznámka: Výhodou regeneračních metod lékařů přírodní medicíny je to, že nemusíte nijak přerušovat vaši léčbu u lékařů. Naopak, protože se jedná o změny ve stravování a životním stylu, podpoříte tím svou léčbu.

Jak se dá současně působit na hlavní příčiny zdravotního problému?

Lékaři přírodní medicíny se snaží působit vždy na hlavní příčiny zdravotních problémů, pokud možno bez léků. Na každou známou příčinu zdravotního problému totiž vždy existuje nějaké řešení – nějaká vhodná regenerační metoda. Například jestliže organismu chybí vitamin C, pak řešením je dodat vitamin C. Jestliže jednou z příčin je špatná funkce střevního traktu, je třeba zlepšit jeho fungování. Jestliže dosavadní výživa zakyseluje, je třeba ji naplánovat tak, aby nezakyselovala. Tak prosté jsou principy, na kterých fungují jednotlivé regenerační metody. Tyto jednotlivé principy regenerace jsou známé, prověřené. Organismus na tyto změny vždy zareaguje. 

V odborné lékařské literatuře lékařů západní přírodní medicíny jsou k dispozici i tzv. Protokoly, což jsou vlastně postupy, které tito lékaři používají při léčení svých pacientů (bez léků). Cílem je SOUČASNĚ působit na všechny poznané příčiny zdravotního problému, aby organismus začal lépe fungovat i bez léků. Jedná se hlavně o změny ve stravování a změny v životním stylu. Podotýkám, že lékaři přírodní medicíny jsou v západních zemích běžně uznáváni, mají srovnatelné vzdělání s lékaři klasické medicíny. A na rozdíl od České republiky si klienti mohou vybrat, jestli se budou léčit klasickou nebo přírodní medicínou. My tyto postupy (protokoly) lékařů přírodní medicíny trvale studujeme a vycházíme z nich v našich specializovaných regeneračních programech. Tímto způsobem využíváme obrovské znalosti mnoha lékařů přírodní medicíny, sami si nic nevymýšlíme. Přebíráme vyzkoušené. 

Jak můžete prakticky postupovat a proč můžete dosáhnout jiných výsledků než pomocí léků?

Naši odborníci sestavili na základě výše zmíněných protokolů regenerační programy v českém jazyce zaměřené na řadu zdravotních problémů. Podle těchto regeneračních programů vy sami v domácích podmínkách můžete postupovat a zbavovat se vašich zdravotních problémů. Regenerační metody, které jsou zahrnuty v regeneračních programech, jsou odzkoušené. Každá z nich řeší nějaký částečný problém v organismu a tím přispívá k jeho celkové regeneraci. Některé pocítíte hned, jiné až za čas. Síla regeneračních programů spočívá v SOUČASNÉM SPOJENÍ všech těchto regeneračních metod do jednoho systému. Více o tom, proč naše regenerační programy fungují, jak jsou sestavovány a proč s nimi dosáhnete jiných výsledků než s pomocí léků, se můžete dozvědět v článku a ve VIDEOPŘEDNÁŠCE po kliknutí na odkaz Regenerační programy. 

Odkazy na odborné články o tom, jak lékaři přírodní medicíny řeší jednotlivé zdravotní problémy (v abecedním pořadí)

Regenerační metody pomáhají prakticky při všech zdravotních problémech. Protože oficiální lékařské třídění zahrnuje cca 25 000 až 30 000 zdravotních problémů (příznaků), nemůžeme u všech vysvětlit, jak na ně regenerační metody působí. Samostatně máme zpracovány nejdůležitější zdravotní problémy, další články připravujeme. Po kliknutí můžete najít samostatný článek o tom, jak lékaři přírodní medicíny nahlížejí na konkrétní zdravotní problém:

astmacukrovka – diabetes, Crohnova nemocdna a vysoká hladina kyseliny močovéekzémy a kožní problémy, chronický únavový syndrom, chronický zánět slinivkylupénka, nadváha (obezita)neuropatie, neplodnost u ženreflux jícnu, revmatická artritidasrdeční arytmie, ulcerózní kolitidavysoký cholesterolvysoký krevní tlakzánět močových cest. 

Pokud máte zdravotní problém nebo více zdravotních problémů současně, raději nám je v emailu popište (použijte kontaktní formulář na této stránce). Uveďte také svůj orientační věk, výšku, váhu. Budeme vás zpětně kontaktovat a vybereme pro vás nejvhodnější regenerační postup.