Cesty k omlazení a ozdravení organismu

Dva lékařské přístupy ke zdraví

Na začátek je třeba říci, že ve světě existují dva tábory lékařů s titulem MUDr. Ten první tábor, kam patří většina českých lékařů, používá při léčení – velmi zjednodušeně řečeno – hlavně léky, kterými léčí jednotlivé zdravotní problémy. Lidově se tento tábor nazývá “bílá medicína”. Např. pokud máte vysoký tlak, dostanete pilulku na vysoký tlak. Pokud máte vysoký cholesterol, dostanete pilulku na cholesterol. Problém s tímto léčením je v tom, že pokud si tabletku na vysoký tlak nebo na vysoký cholesterol přestanete brát, zase se vám vysoký tlak či cholesterol zvýší. Takže k uzdravení vlastně nedošlo a vy jste doživotně závislý(á) na lécích. Ten druhý tábor lékařů (tam patří např. “naturopaté”, kteří jsou státem také uznáváni a platí je i zdravotní pojišťovny) se snaží lékům vyhnout. Hledají příčiny, proč se v organismu – když už jsem zmínil tento příklad – např. zvýšil tlak či cholesterol. Obecně používají zejména detoxikace a zkvalitnění výživy tak, aby obsahovala všechny potřebné živiny (toho se nedosahuje běžnou “chaotickou” stravou). To jsou hlavní ozdravovací – regenerační metody, kterými se dá celkově změnit fungování organismu. Po jejich nasazení organismus člověka začne komplexně lépe fungovat a např. vysoký tlak či cholesterol se zase dostává do normálu. Ale ozdravovací metody současně působí i na jiné zdravotní problémy. Takže se obvykle stane, že se vedle vysokého tlaku třeba také zlepší zrak či odejdou kožní potíže. Cesta ozdravování není tak jednoduchá jako pilulka a vyžaduje zapojení pacientů, neboť je většinou nutné upravit zejména plán stravování (aby byl zajištěn dostatek všech 46 nenahraditelných živin). Ozdravování působí na celý organismus, a proto se lidé najednou zbavují různých zdravotních problémů současně. Dochází ke komplexnímu zlepšení zdravotního stavu. Tím jsou ozdravovací – regenerační metody lékařů přírodní medicíny cenné.

Zkušenosti německých lékařů přírodní medicíny

Dlouhodobé zkušenosti zahraničních klinik i ambulancí přírodní medicíny ukazují, že je to v podstatě jediný možný způsob, jak skutečně vyléčit většinu chronických problémů. Např. v Německu jsou tyto lékařské ozdravovací metody dlouhodobě testovány na klinikách a jsou schváleny jako léčebné pro celou řadu zdravotních problémů. A fungují. Jsou založeny na vědeckém základě. Proto mají tyto profesionální ozdravovací metody velkou perspektivu. 

Naši dva trenéři, jako první z ČR, tyto lékařské ozdravovací metody v Německu vystudovali a získali certifikát od německé lékařské komise. V České republice tyto stejné lékařské metody vlivem legislativy používáme jen jako regenerační. Pokud budete postupovat přesně podle pokynů našich trenérů, budete se zbavovat zdravotních problémů, a to i těch chronických a závažných. Ozdravovat se totiž lze při jakémkoliv zdravotním problému. A vždycky se dosáhne výsledků. Je to dáno tím, že se řeší podstata zdravotního problému. Tyto ozdravovací lékařské metody výborně fungují i při hubnutí (a na rozdíl od diet se u nás naučíte, jak už nikdy nepřibrat). Vaše ozdravování samozřejmě vždy řídíme. Máme pro vás přesné písemné lékařsky prověřené metodiky, vše řešíme i na dálku, nezbytné přípravky zasíláme poštou, takže nezáleží na tom, kde bydlíte. Podle našich pokynů upravíte svůj stravovací a životní styl. Snadno si na něj zvyknete, dodržování není náročné, vše děláte v domácích podmínkách, v běžném pracovním rytmu. Nemusíte nikam jezdit. Po provedených změnách v životním stylu se vaše tělo samo ozdravuje a omlazuje. A vy to samozřejmě poměrně rychle poznáte.

Podstata ozdravování a omlazování

Podstata ozdravování a omlazování podle německých lékařů přírodní medicíny (jsou sdruženi v Německé lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu) tkví v kombinaci dvou hlavních metod. Tou první je lékařský koncept zdravé výživy, tzv.plnohodnotné výživy. Na rozdíl od běžné nahodilé stravy se jedná o určitý plán výživy, který zaručuje, že ve stravě z dlouhodobého hlediska budete mít všechny esenciální živiny (je jich 46), a to v dostatečném množství. Bez esenciálních živin nemůžeme žít, kvůli nim vlastně denně 3x jíme, organismus tyto živiny neumí vyrobit. Kompletní spektrum všech 46 esenciálních živin potřebujeme, aby nám v organismu všechno dobře fungovalo a aby zejména všechny buňky měly dostatek stavebního materiálu pro tvorbu enzymů, hormonů a dalších látek, které jsou základem metabolismu. Bez nich organismus špatně funguje.Jednoduše řečeno, organismus dostane vše potřebné, což běžná NAHODILÁ strava nezaručuje. I jen jedna chybějící esenciální živina je vždy příčinou nějakých zdravotních problémů.

Druhou základní ozdravující a omlazující metodou je hluboká detoxikace organismu až na buněčné úrovni. Působí se na vnitřní biochemické prostředí organismu. To je pak příznivější pro fungování buněk. Mezi buňkami je prostor – tzv. mezibuněčný prostor, kde se ukládají odpady z buněk. Zejména v důsledku špatně složené stravy se zde ukládají natrvalo a brání správnému fungování buněk. Tím vzniká mnoho zdravotních problémů. Přírodní medicína objevila způsoby, jak tyto mezibuněčné prostory pročistit a zbavit je všech škodlivin. Pročištění mezibuněčného prostoru je důležité pro dobrou výživu buněk a tím i dobrou tvorbu enzymů a hormonů. Pro takovou hlubokou detoxikaci nestačí jen jednodenní půst nebo popíjení bylinek. Aby byla účinná a rychlá, je třeba předepsaným způsobem omezit jídlo. Němečtí lékaři pro detoxikaci, která se krátkodobě provádí na úvod každého ozdravování, používají Půst pro zdraví nebo Zásaditý ozdravný program (odkyselovací). Ty trvají 7 až 14 dnů, ale každý je snadno zvládne. Jen samotná detoxikace ale nikdy nemůže stačit. Důležité je po detoxikaci vnést do organismu všechny esenciální živiny, a to v potřebném množství. Právě propojení těchto dvou metod je jedinečné a originální. Tím se dosahuje ozdravných a omlazujících účinků. Tyto metody vycházejí ze zákonů fungování organismu, a proto vždy přinášejí výsledky.

Jednoduchý restart organismu pro každého

Lidé se často snaží ozdravit se sami, bez odborného vedení. Dělají si různé detoxikace, očisty jater, různé diety. Ale většinou nedosáhnou dobrých výsledků, protože celkové ozdravování neprovádějí systematicky, jako to umí odborníci. Také jsou mnohdy zmateni různými informacemi a nabídkami. V ČR se nabízí velké množství různých detoxikačních programů. Žádný z nich ale není komplexně zaměřen tak, aby se cílevědomě měnilo vnitřní biochemické prostředí pro lepší fungování hormonů, enzymů a nervů, hlavních regulátorů organismu. Jejich další slabou stránkou je to, že se nezabývají plnohodnotnou výživou po skončení detoxikace. Často ani neomezují jídlo, proto jsou málo účinné. Navíc jen samotné detoxikace nemohou bez následné kvalitní výživy fungovat. Druhou skupinou programů, které se v ČR nabízejí jsou různé dietní a výživové programy. Ale ty zase neřeší otázku důkladného počátečního pročištění buněk organismu. Takže se při nich může sice zdravě jíst, ale esenciální živiny stejně neproniknou až do buněk. A tím také nemohou plně ozdravovat. Aby bylo dosaženo omlazovacích a léčebných účinků, je třeba spojit do jednoho celku jak poctivou hlubokou detoxikaci, tak následnou plnohodnotnou výživu. Tento postup je ověřen lékaři na německých klinikách přírodní medicíny. Právě tím je náš program výjimečný v rámci celé ČR a jako první v ČR nabízíme skutečně komplexní postup ozdravování. Proto naše základní doporučení pro každého, kdo si chce udělat skutečný restart svého organismu (výraznou regeneraci), má 2 kroky:

1. krok – počáteční detoxikace. Používáme Zásaditý ozdravný program nebo Půst pro zdraví. Pokud chcete snadno začít, použijte Zásaditý ozdravný program, který je vhodný pro všechny, kdo se nechtějí moc omezovat či hladovět. Můžete začít už dnes. Podrobné metodiky si můžete přímo objednat na našem e-shopu. Nejjednodušší varianta vašeho restartu!

2. krok – přechod na Plnohodnotnou výživu. Plnohodnotná výživa však vždy musí obsahovat všech 46 základních živin v potřebném množství. Plány plnohodnotné výživy najdete v našich regeneračních programech. Rozcestník k regeneračním programům najdete po kliknutí. 

Naše podpora

Našim klientům s ozdravováním organismu pomáháme. Dostáváte od nás podrobnou metodiku (Půst pro zdraví, Zásaditý ozdravný program nebo některý Regenerační program). Nikam nemusíte jezdit. Vše si provádíte s naší podporou v běžném pracovním rytmu ve svých domácích podmínkách. S našimi návody je to velmi snadné. Naši specialisté se dlouhodobě vzdělávají v oblasti zdraví a získávají nejnovější informace. 

Kontrola ozdravování – laboratorní měření

Naši klienti nám často kladou dotazy, jestli se ozdravení dá nějak změřit. Ozdravování totiž není tak rychlé jako užití léku. Ozdravování trvá déle, klienti jsou často netrpěliví. Zde ukazujeme příklad, jak funguje organismus: když vám rostou vlasy anebo srůstá zlomená noha, tak také nečekáte výsledek ze dne na den. Průběh ozdravování lze však laboratorně sledovat. V dnešní době laboratorních metod není nic jednoduššího. Klientům proto doporučujeme, aby si před zahájením ozdravování vyžádali od svého ošetřujícího lékaře poslední aktuální laboratorní rozbory (krev a moč). Případně získali aktuální hodnoty v nezávislé laboratoři.

Samozřejmě klienti ozdravení pocítí i přímo fyzicky ihned na začátku. Např. po Zásaditém ozdravném programu nebo po Půstu pro zdraví se dostaví přímo pocit odlehčení, zklidnění, často se upraví i krevní tlak a kožní potíže. Výsledky nasazení plnohodnotné výživy ale nejlépe ukážou právě laboratorní výsledky (např. jaterní testy, hodnota CRP), protože skutečné ozdravování probíhá postupně uvnitř organismu, kam nevidíme. Ale už po 6 až 8 týdnech ozdravování klienti většinou pocítí výsledky. Klientům doporučujeme zhruba po těchto 6 až 8 týdnech plnohodnotné výživy si udělat aktuální laboratorní testy. Právě na porovnání předchozích a aktuálních laboratorních hodnot klienti (a většinou i ošetřující lékaři) poznávají, že se skutečně ozdravují. Laboratorní výsledky zejména u klientů, kteří trpí nějakými zdravotními problémy (vysoký cholesterol, dna, vysoký tlak, vysoké triglyceridy i špatný krevní obraz) bývají výrazně lepší. Vždy to chce čas. Praktické výsledky se dostavují později, tělo má určitou setrvačnost. Ale ruku na srdce, 6 – 8 týdnů jiného stravovacího režimu není zas tak dlouho a sami poznáte, že ozdravování pomocí těchto metod má smysl.

Naší „pilulkou“ jsou všechny životně nenahraditelné esenciální živiny obsažené v přesně definovaném systému plnohodnotné výživy. Tu dokážeme upravit individuálně na základě zdravotního stavu a preferencí klienta. Právě eliminace některých potravin, které při určitém zdravotním problému neprospívají organismu, a doplňování potravin, které naopak mohou prospět, je pro dosažení úspěchu klíčové. Omezení a doplňky nasazujeme podle konkrétního zdravotního problému (každý zdravotní problém vyžaduje specifický přístup, neboť potraviny jsou ve své podstatě chemikálie a každá v organismu nějak působí). V těchto případech vytváříme individuální plnohodnotnou výživu na míru. Eliminaci potravin používáme také v rámci našeho Redukčního ozdravného programu, který našim klientům účinně pomáhá se snižováním nadváhy.

Nezávislé laboratorní výsledky, které si vy sami necháte udělat v laboratoři, jsou vodítkem, kam směřovat vaše ozdravování. Každý člověk k nám přichází s jiným výchozím zdravotním stavem, s jinou vnitřní zásobou minerálů a různým stupněm znečištění. Ozdravování se musí řídit individuálně. Plnohodnotná výživa i Půst pro zdraví jsou v Německu schválené léčebné metody, jejíchž úspěšnost je dokázána (viz Reference). My je u svých klientů důsledně uplatňujeme a vidíme jejich účinnost.

Co probíhá v lidském organismu při regeneraci?

Přesvědčíme vás, že existují nejen možnosti reálného ozdravení, ale i skutečného omlazení. Nebudeme vám ale tvrdit, že se z vrásčité stařenky stane přes noc mladá dívka. Takovéto omlazení patří do říše pohádek. Reálné omlazení se projevuje především na buněčné úrovni. Každá buňka má v sobě geneticky podmíněn poměrně složitý program svého fungování, své obnovy. Pokud mají buňky dobré podmínky, mohou dobře fungovat. Lékařskými ozdravovacími metodami německých lékařů se dá dosáhnout toho, že lidské buňky reálně zlepší svoji činnost. To je i vědecky prokázáno. Pokud buňky skutečně fungují, nemají problém s dalším dělením, vznikají nové buňky a tkáně se obnovují. V tomto směru se tedy určitě dá hovořit o omlazení. Správná činnost buněk je základem pro lepší fungování tkání i celých orgánů, tvoří se enzymy a hormony a jiné důležité látky pro činnost organismu. Možnosti ozdravování a omlazování jsou založeny na znalosti biochemických procesů, které probíhají v organismu, především na úrovni buněk. Objevy v oblasti vnitřního fungování buněk jsou oceněny mnoha Nobelovými cenami. My jen používáme metody, které fungují na vědeckém základě a jsou již odzkoušeny na zahraničních klinikách přírodní medicíny. Podrobnější informace o tom, co v organismu při našem ozdravování a omlazování probíhá, najdete v článku Zákony regenerace.

Poznámka na závěr: V naší praxi se setkáváme s mnoha lidmi, kteří mají upřímnou snahu zbavit se svých zdravotních problémů. Chytají se všech možných přírodních metod, kupují různé “zázračné přípravky”, “čarodějné” směsi bylinek, utrácejí velké peníze, a přesto nedosahují kýžených výsledků. Jednoduše proto, že své ozdravování provádějí amatérsky a bez znalostí hlubší podstaty fungování lidského organismu.

Pokud máte zájem se ozdravit pomocí prověřených metod německých lékařů přírodní medicíny, kontaktujte prosím Centrum řízené regenerace na 7777 44 247 v pracovní dny od 14.00 do 17.00 nebo nám pošlete mail. Můžeme pomoci prakticky každému, tyto metody jsou univerzální a fungují vždy, protože odpovídají zákonům fungování organismu. Podle vaší konkrétní situace pro vás připravíme ten nejvhodnější individuální ozdravný program.

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2016, revize 2023

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá od roku 1990, z větší části profesionálně. Deset let pracoval v rodinné firmě vyrábějící přípravky přírodní medicíny. Od roku 2013 řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Soustavně studuje regenerační metody lékařů západní přírodní medicíny. Publikuje především na internetu. V mnoha odborných článcích se zabývá vlivem výživy a životního stylu na vznik nejrůznějších zdravotních problémů.