Jak otěhotnět
Jak zvýšit šanci ženy otěhotnět a zajistit zdárný vývoj plodu pomocí metod přírodní medicíny?
Z jakých zdrojů vycházejí informace v tomto článku?
V tomto článku se dozvíte, že tomu, aby žena mohla otěhotnět (i když se jí to dosud nedařilo) a následně udržet zdravý plod (i po případném umělém oplodnění), se dá výrazně pomoci. A zároveň se dá výrazně zlepšit celkové zdraví.
Není to sice hned, ozdravování trvá pár měsíců, ale postup není složitý. Podle lékařů západní přírodní medicíny je třeba SYSTEMATICKY A DELŠÍ DOBU PŮSOBIT NA HLAVNÍ PŘÍČINY zdravotního stavu, kdy žena nemůže otěhotnět. Organismus na tyto SYSTEMATICKÉ změny zareaguje, dochází ke zlepšení zdraví. Pak je váš organismus připraven na otěhotnění i udržení plodu. Dále se dozvíte podrobnosti. Pokud budete chtít, získáte i přesný návod.
Lékaři západní přírodní medicíny mají vysokoškolské medicínské vzdělání. Dobře znají funkce lidského organismu. Objevili různé regenerační metody, které obnovují narušené funkce organismu i bez léků (např. plnohodnotnou výživu). Pomocí těchto regeneračních metod se odstraňují skutečné příčiny zdravotních problémů. Regenerační metody jsou GARANTOVÁNY lékařskými společnostmi lékařů západní přírodní medicíny. Více se o lékařích přírodní medicíny můžete dozvědět v mé přednášce v sekci VIDEO.
Hlavní příčiny, které brání otěhotnění a správnému vývoji plodu
Podle lékařů přírodní medicíny se jedná o tyto příčiny:
1/ nedostatečná výživa – chybí některé důležité živiny,
2/ překyselení mezibuněčných prostor,
3/ dlouhodobý stres,
4/ nedostatek spánku a další příčiny.
Důležité je vědět, že obvykle působí jen některé z těchto příčin nebo jen v určité míře. Dále si vysvětlíme hlavní příčiny podrobněji.
Plnohodnotná výživa a její vliv na schopnost otěhotnět a na zdárný vývoj plodu
Hlavním důvodem, který stojí za neúspěšným těhotenstvím, je nedostatek některých živin, které jsou potřebné jak pro tvorbu enzymů a hormonů, tak i pro správnou funkčnost buněk. Je třeba si uvědomit, že všechno v našem organismu vzniká ze 46 základních živin, které organismus neumí vyrobit, a proto musí být dodány potravou. Je to základní “stavební materiál” a také “palivo” organismu.
Pravdou je, že většina lidí vůbec těchto 46 živin nezná a také nijak nesleduje, jestli je ve své stravě má. Problém nedostatku některých živin je proto dost častý. Pokud žena nemůže otěhotnět anebo má problém s následnými potraty, je určitě zapotřebí se živinami zaobírat. Není tajemstvím, že například podvyživené ženy nebo ženy s nízkým procentem tuku mají nejen problémy s otěhotněním, ale mají problémy i s pravidelnou menstruací. Příroda je v tomto směru neúprosná, organismus sám má přirozenou inteligenci a u takových žen většinou nedopustí otěhotnění, protože organismus pro něj nemá správné podmínky.
K zamyšlení: Může výživa pomáhat řešit zdravotní problémy? Jím zdravě? |
Běžné názory na zdravou výživu
Lidé často žijí v představě, že něco tak obyčejného, jako je výživa, nemůže řešit zdravotní problémy. Často k nám přicházejí s přesvědčením, že jedí zdravě a že jim zdravá výživa stejně nepomohla. Říkají např.:
- Mám zdravou výživu ze zahrádky…
- Jím hodně ovoce a zeleniny…
- Jím Bio potraviny a nakupuji ve zdravé výživě…
- Nejím konzervy a uzeniny
- Stravuji se rozmanitě…
Všechno to jsou dobré kroky ke zdravé výživě, které schvalujeme.
Zapamatujte si: Nepomáhá jakákoliv výživa, ale jde hlavně o obsah 46 životně nenahraditelných živin, které organismus sám nevyrábí a MUSÍTE je proto dodávat potravou!!!
Co musí obsahovat zdravá výživa:
- Potraviny nestačí mít jen Bio nebo z vlastní zahrádky, to je jen jedna stránka výživy. Vědci zjistili, že výživa musí (vedle dostatečného množství kalorií, bílkovin, tuků a cukrů) nutně obsahovat všech 46 životně nenahraditelných (tzv. esenciálních) živin v dostatečném množství. Jedná se o aminokyseliny (např. leucin, valin, tryptofan, fenylalanin apod.), esenciální mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina alfa linolenová), minerály (např. hořčík, vápník, mangan a řada dalších) a vitaminy (A, celá skupina vitaminů B, C, D, K). Každá z těchto živin se v lidském organismu účastní mnoha biochemických reakcí. (Pokud nevěříte, můžete se nezávisle přesvědčit a přečíst si informace o jednotlivých živinách třeba na Wikipedii). Tyto živiny organismus neumí vyrobit a MUSÍ se proto dodávat potravou. A to je pravá podstata výživy. Kvůli těmto esenciálním živinám 3x až 5x denně jíme.
- Pokud jakákoliv esenciální živina v potravě chybí nebo je obsažena v malém množství, nastávají závažné zdravotní problémy. Např. nedostatek železa vyvolává anémii, nedostatek vitaminu C nemoc kurděje, na kterou v minulosti umíralo mnoho námořníků. Nedostatek aminokyselin např. způsobuje psychické poruchy, poruchy funkce jater, ledvin apod. Obrovský význam všech těchto živin pro organismus potvrzuje velké množství Nobelových cen.
Jak organismus využívá esenciální živiny?
- Z těchto 46 výchozích esenciálních živin organismus vyrábí všechny další důležité látky: např. imunitní látky, hormony, enzymy. Esenciální živiny jsou důležité pro stavbu i funkci svalů, kostí, nervů i všech lidských orgánů. K tomu, aby organismus dobře fungoval, v těle probíhají milióny biochemických reakcí. Pokud organismus nějakou esenciální živinu nemá v dostatečném množství, některé biochemické reakce neproběhnou. Tak vznikají zdravotních problémy.
- Proto je tolik důležité dbát na obsah všech 46 esenciální živin (a to u jakéhokoliv typu výživy – např. i u veganů a vegetariánů). Pokud výživa obsahuje v dostatečném množství všech 46 esenciálních živin, jedná se o tzv. plnohodnotnou výživu.
Možné problémy ve výživě
- Základním problémem různých “zdravých” výživ je to, že i když se používají “zdravé” suroviny, většina lidí se stravuje podle chuti a nálady. Teď mám chuť na banán, večer si dám řízek s bramborem. Zítra na snídani jogurt s ovesnými vločkami. Tento víceméně nahodilý systém stravování, který má 95% obyvatelstva, však nezajišťuje SYSTEMATICKÝ příjem všech 46 esenciálních živin v DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ. Proto tato nahodilá strava vede často k tomu, že se vyčerpají zásoby některých živin v organismu.
- Některé esenciální živiny se dále ve zvýšené míře spotřebovávají při stresu, pití alkoholu, užívání některých léků. Lidé často drží různé diety, omezují některé druhy potravin (např. sacharidy, maso, sýry, ryby, oříšky, zeleninu – nebo jen některé z nich), a i tím také narušují dostatečný příjem esenciálních živin.
- Lidé s chronickými zdravotními problémy mají většinou snížené zásoby některých živin.
- Pokud se zásoby esenciálních živin v těle sníží, k jejich doplnění nestačí už jen běžná nahodilá výživa (i třeba ze zdravých surovin).
Jak lze dosáhnout zdravé výživy?
- Tuto situaci můžete jednoduše změnit. Stravujte se podle konkrétního stravovacího plánu, který vám někdo odborně propočítá na obsah všech 46 esenciálních živin. Jedině tak systematicky doplníte snížené zásoby esenciálních živin. Plán plnohodnotné výživy se proto používá jako významná regenerační metoda. V Německu ji jako léčebnou metodu ve své praxi používají lékaři sdruženi v Německé lékařské společnost pro léčebné půsty a výživu.
- My jsme systém plnohodnotné výživy vystudovali v Německu a máme certifikát této lékařské společnosti, že můžeme systém plnohodnotné výživy školit. A máme s ní rozsáhlé a dobré zkušenosti, pomáhá každému.
- Zde si můžete položit základní otázku: Je můj systém výživy, který používám, skutečně dobře propočítán na obsah všech 46 živin? Schválně si to ověřte. Ani to, že se např. stravujete podle zásad ajurvédy, jógy, tradiční čínské medicíny, vašeho lékaře, či podle nějakého léčitele předem nezaručuje DOSTATEČNÝ obsah všech 46 živin!!! Naše plnohodnotné stravovací plány (jsou ve všech regeneračních programech) se výrazně odlišují od různých dalších stravovacích systémů či zásad právě tím, že jsme je odborně propočítali na obsah všech 46 esenciálních živin. S námi tedy skutečně můžete mít plán “zdravé výživy”, který v podstatě jinde nenajdete. A můžete efektivně doplnit snížené zásoby živin. To vám pomůže zlepšit zdraví.
- Velkou výhodou našeho systému plnohodnotné výživy je to, že nepoužívá žádné přesné jídelníčky (které beztak většinou nejsme schopni dodržet). Je snadný na užívání a nepřijdete o vaše oblíbená jídla.
Vnitřní biochemické prostředí organismu a schopnost otěhotnění a udržení plodu
Problémy „jak otěhotnět“ a “jak udržet plod” se většinou nedává do souvislosti s celkovým vnitřním biochemickým stavem organismu. To je prostředí, ve kterém pracují naše buňky. A právě na činnosti jednotlivých buněk a na podmínkách, ve kterých fungují, při řešení problému „neúspěšné těhotenství” nejvíce záleží. Toto platí i v případě různých metod umělého oplodňování, kdy je potřeba, aby se plod v těle ženy udržel a dále rozvíjel. Málokdo si uvědomuje, že když se v souvislosti s otěhotněním citují nejrůznější hormony, které s tím mají co do činění, je třeba se vždy podívat i na buňky, které je produkují. Buňky jsou totiž těmi „výrobními závody“, kde nejrůznější hormony a enzymy vznikají. Pokud buňky v organismu nemají dobré podmínky, ani hormony nemohou vzniknout a řádně fungovat.
Příroda má vše dokonale naprogramováno a u zdravé ženy je činnost potřebných hormonů perfektně harmonizována. Bohužel v současné době vlivem moderního životního a stravovacího stylu je stále více případů, kdy právě vnitřní biochemie organismu je narušena. A proto může mít tolik žen problém otěhotnět a následně zajistit zdárný vývoj plodu až do úspěšného porodu. Lékaři přírodní medicíny problémy spojené s otěhotněním považují jednoznačně za problémy spojené se stravovacím a životním stylem. Na takové problémy ale nepomohou žádné tabletky ani léky, ale zase jen změna životního a stravovacího stylu – v tom správném směru.
Vnitřní biochemické prostředí lze změnit
V tomto článku je podrobně rozebráno, co je to vnitřní biochemické prostředí organismu a jak ho lze poměrně jednoduchými regeneračními metodami lékařů přírodní medicíny měnit. Tím také výrazně zvýšit šanci na otěhotnění a donošení zdravého potomka. Nejedná se o žádnou neprověřenou teorii. Tyto regenerační metody lékaři přírodní medicíny k řešení neplodnosti úspěšně již dlouhou dobu praktikují. I v praxi našeho Centra řízené regenerace s.r.o. máme už několik miminek, která se narodila právě díky těmto regeneračním metodám lékařů přírodní medicíny. Výhodou je, že nejde o nějaké složité operace, každá žena je zvládne sama v běžném pracovním rytmu. Postup je snadný a vysoce účinný.
Tento článek vychází ze situace, kdy ženy mají relativně v pořádku své rozmnožovací orgány, a přesto nemohou otěhotnět či následně donosit plod (i po umělém oplodnění). (Zatím se nezabývám mužem, na jehož straně také může být chyba – dostanu se k němu později). Pokud je totiž splněna tato základní podmínka, tedy že rozmnožovací orgány jsou v pořádku, pak problém „jak otěhotnět“ a “jak udržet zdravý plod” je hlavně otázkou vnitřní biochemie. A s tou, jak dále uvidíme, se dá hodně dělat.
Funkce buněk a vznik hormonů důležitých pro otěhotnění a udržení plodu
Nejprve si musíme říci obecně pár slov o buňkách. V nich se totiž odehrává vše. V lidském těle máme přibližně 200 různých druhů buněk. Na tyto malé „dříče“ se zapomíná, ale právě v nich je klíč k řešení problému „neúspěšné těhotenství“. V souvislosti s otěhotněním je nutné, aby fungovaly specifické hormony, zmíním jen některé: estrogen, estriol, estradiol, progesteron. Je jich více. (V tuto chvíli není nezbytné popisovat jejich přesné funkce, neboť je to u všech obdobné. Umožňují komunikaci mezi buňkami, koordinaci, což je při otěhotnění extrémně důležité).
Na co se ale zapomíná a nikde se o tom moc nemluví, kde konkrétní hormony vznikají. Samozřejmě ve speciálních buňkách. Tak například se zmiňuje, že folikuly produkují hormon estrogen. Ale už se nezdůrazní, že jsou to speciální folikulační buňky, které tento hormon produkují. Nebo se říká, že žluté tělísko produkuje hormon progesteron. Ale jsou to zase speciální buňky žlutého tělíska, které tento progesteron vyrábějí. To, že tak kladu důraz na činnost buněk, není samoúčelné. Potřebuji vám vysvětlit, že právě na úrovni buněk je třeba hledat řešení problému „jak otěhotnět“.
Důležitost mezibuněčného prostoru
Každá buňka funguje v lidském organismu podobně jako výrobní závod. Přijímá suroviny (živiny), něco produkuje (např. hormon, enzym) a má také své odpady (toxiny). Jednotlivé buňky jsou mezi sebou odděleny mezibuněčným prostorem, kde jsou vlásečnice, které buňky vyživují a odvádějí buněčné odpady. Tento mezibuněčný prostor je také rozhodujícím místem, které ovlivňuje právě činnost hormonů. A je to také to „vnitřní prostředí organismu“, o kterém se zmiňuji na začátku.
Totiž hormony jsou látky, které jsou velice citlivé na změny prostředí, ve kterém se pohybují. Fungují jen za určitého pH – to je hodnota kyselosti nebo zásaditosti prostředí. Pokud je prostředí nepříznivé, hormony přestávají fungovat.
Překyselení organismu a vliv na schopnost otěhotnět a následně donosit plod
Jistě vás zajímá, jak se to v organismu může stát, že začne být vnitřní prostředí nepříznivé. Tomuto stavu se říká “překyselení organismu”, tzv. vnitřní acidóza. To je situace v organismu, kdy v prostorech mezi buňkami (v mezibuněčném prostoru) je uloženo množství zplodin buněčného metabolismu, které organismus nebyl schopen odvést. V tomto mezibuněčném prostoru je špatné pH (a to je ta špatná biochemie, o které jsem mluvil na začátku), které narušuje činnost hormonů a enzymů. Ty přes toto znečištěné prostředí nemohou procházet, čímž vzniká jedna z hlavních příčin jejich špatného fungování. Hormony a enzymy jsou však důležité jak ve fázi otěhotnění, tak i ve fázi následného vývoje plodu.
Jak dochází k překyselení organismu?
Překyselení organismu je v našich končinách u lidí dost běžné. Dochází k němu vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – masa, uzenin, sýrů, mléčných výrobků, pečiva a sladkostí, které převažují nad tzv. zásadotvornými – do této skupiny patří převážně ovoce a zelenina. K překyselení organismu přispívá také nedostatek pohybu, povrchní dýchání, znečištěné životní prostředí a stresové situace. Při dlouhodobém působení těchto vlivů se organismus nestačí zbavovat svých kyselých metabolitů a ty se postupně ukládají v mezibuněčných prostorech. Navenek je tedy všechno v pořádku, ale tato tzv. skrytá acidóza (špatné pH) způsobuje celou řadu zdravotních problémů a celkově ovlivňuje mnohé pochody v organismu.
Odhaduje se, že problém překyselení se v našich končinách může v nějaké míře dotýkat až 80% obyvatelstva. Vyšší procento žen, které mají jednak problém „jak otěhotnět“, ale také třeba i po umělém oplodnění následně potratí, souvisí právě s tímto překyselením organismu. Další příznaky překyselení mohou být nadváha, bolesti svalů, únava a jiné i závažnější zdravotní problémy.
Jak řeší problémy spojené s neúspěšným těhotenstvím přírodní medicína
Když už jsme si popsali, jaké mohou být také příčiny neúspěšného těhotenství (v případě, že rozmnožovací orgány ženy jsou v podstatě v pořádku), asi vás příliš nepřekvapí, že např. němečtí lékaři přírodní medicíny používají při léčbě neplodnosti kombinaci dvou základních metod. Na začátku se používá efektivní detoxikační – odkyselovací program (Půst pro zdraví nebo Zásaditý ozdravný program). Ten zajistí počáteční odkyselení organismu. Následně se používá plnohodnotná výživa. Ta dodá nejen dostatek živin, ale také zamezí tomu, aby se organismus znovu v krátké době zakyselil. Tím se de facto působí celkově na organismus a na hlavní příčiny. To je zatím ten nejlepší postup, jaký se dá při odstraňování problému použít. Podobný postup podle našich informací úspěšně používají při léčbě neplodnosti i lékaři přírodní medicíny v USA a v Ruské federaci.
Tento postup zajišťuje celkovou změnu vnitřní biochemie organismu a je tedy vynikajícím krokem, který každá žena může před těhotenstvím podstoupit. Samozřejmě podobný způsob regenerace je vhodný i pro muže, kde případná neplodnost může mít podobné příčiny. I u mužů je problém překyselení a nedostatek některých živin aktuální a stojí za jejich mnohými zdravotními problémy včetně nekvalitního spermatu a potížemi s erekcí.
Neplodnost žen může mít více příčin
Cílem tohoto článku není popisovat všechny příčiny, které mohou narušovat schopnost ženy přivést na svět svého potomka. Je jich více. Rozhodující je přístup přírodní medicíny, která se snaží odstranit všechny příčiny, a to SOUČASNĚ. A pak nějakou dobu nechat na organismus působit nové podmínky. To je zatím nejlepší přístup, který k řešení zdravotních problémů existuje. Tento přístup uplatňujeme v Centru řízené regenerace. Naše regenerační programy kromě plánu plnohodnotné nezakyselující výživy obsahují ještě další regenerační prvky, které přírodní medicína pokládá za důležité při upevňování zdraví.
Pro řešení problémů s otěhotněním se nejlépe hodí univerzální Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou podle lékařů přírodní medicíny. Pokud máte jen tento hlavní problém, můžete se s programem seznámit (k dispozici máte také i video) a případně i zakoupit v našem eshopu po kliknutí na odkaz níže.
Univerzální regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou podle lékařů přírodní medicíny
Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2017, revize 2023
Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví, výživy a regenerace organismu se zabývá již od roku 1990. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. a publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil desítky odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a pravou příčinou nejrůznějších zdravotních problémů.