Klientka, Š. J., srdeční arytmie, vysoký krevní tlak,   Regenerační program při srdeční arytmii, mail z 11.12.2020

Začátkem září 2018 jsem začal váš program snížení krev tlaku, cholesterolu a arytmie po čtyřech měsících se mi arytmie výrazně snížila ze 14 % na dvě %. Váš program dodržuji tak ze 60 %, beru vaše doplňky a minerály. Celou dobu jsem se cítil dobře, ale teď při měření tlaku jsem zase zjistil arytmii – málo tepů naměří tlakoměr nebo přestane měřit. Poznám to i po hmatu. Cítím se celkem dobře
Nevím, mám se vrátit na přesný program …dle vašeho popisu? Poraďte, děkuji, Š.J

Klientka, J. S., reflux jícnu, Regenerační program při refluxu jícnu, mail z 10.12.2020

Dobrý den, pane inženýre,
 
děkuji za odkaz na syrovátkový protein, již jsem si ho objednala. A tady je ten slíbený komentář:
 
Před cca osmi měsíci mi byla diagnostikována těžká chronická laryngitida v důsledku refluxu jícnu. Léky jsem nemohla brát, protože jsem na ně měla silnou nesnášenlivou reakci, a tak jsem se pomocí internetu dostala k Centru řízené regenerace. Po nasazení jejich programu, zaměřeném na reflux jícnu, se mi zdravotní stav začal pozvolna lepšit a během čtyřech měsíců jsem udělala obrovský pokrok, což mi potvrdila i moje paní doktorka, která byla velmi mile překvapená, že se něco takového dá zvládnout „pouze“ životosprávou. Další kontrola po třech měsících zlepšování zdravotního stavu opět potvrdila a bylo mi paní doktorkou řečeno, že pacienti s menšími potížemi, než jsem měla já, k ní docházejí pět a více let, takže tak významné zlepšení za pár měsíců je až neuvěřitelné. Ze změny životosprávy jsem nadšená nejen proto, že léčí můj zdravotní problém, ale celkově se cítím daleko lépe a mám více energie. Velmi děkuji všem v Centru řízené regenerace, jmenovitě Mgr. Věře Husákové a Ing. Vladimíru Popovovi, za jejich přístup, metodu, která bezesporu uzdravuje organismus, a psychickou podporu.
 
Přeji Vám hezký den a jsem s pozdravem J.S. 

Klientka, L. A., roztroušená skleróza, Regenerační program při roztroušené skleróze, mail z 16.11.2020

Dobrý den pane Popove, 

jak se Vám daří?
mě se daří dobře, musím hodně klepat 🙂 do této doby jsem moc nezhubla, ale chtěla bych to napravit. Myslím si, že mě spíš vyhovuje 5x denně jídlo než 3x denně, mám pak hlad, ikdyž s ním zeleninu a ovoce a vše ostatní tak jak mám, spíš bych jídlo 5 denně. Chtěla jsem se Vás zeptat, nebude mi bránit v hubnutí to že budu jíst 5 denně a správně?+ ¨Vaše doplňky?
Vím, že v programu je jíst 3x denně pro redukci váhy. Jím Vaše doplňky stravy, jsou v pořádku. 
 
Děkuji za odpověď.
 
Hezký den, 
 
s pozdravem
 
L.A.

Klientka, M. P., syndrom dráždivého tračníku, Regenerační program při syndromu dráždivého tračník, mail z 7.11.2020

Dobrý den,

Konečně můžu říct, že je to dobré, ale nové potraviny zkouším velmi pomalu, moc toho ještě nebylo
Asi měsíc jsou střeva v klidu
Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že střevní problémy způsobuje mimo potraviny i  NIMESIL na pohybové ústrojí. Přestala jsem ho úplně brát v polovině července.
Ale byly to jediné léky, které mi nedráždí žaludek. Takže mi zbývá jen mazání na místní potíže, případně teplá sprcha, teplá peřina a čaj na prohřátí v případě, že už bolí celé tělo. Paralen můžu, ale příliš nezabírá. Tak uvidím, jak zvládnu zimu, zatím to ještě není příliš dramatické, ale dobré taky ne.

A co se týká těch testů na vitamín D a E, tak přes léto jsem se k tomu nedostala a teď tu zase straší ten COVID a zřejmě to bude na delší dobu, možná až 3 roky…
Tak teď nevím, co dělat. Jak pokračovat s těmi doplňky?

M.P.

Klient, P. W., reflux jícnu, Regenerační program při refluxu jícnu, mail z  10. 10. 2020 

Dobrý den,
nejdřív bych Vám chtěl poděkovat za metody ,které jste mi doporučili.
Musím uznat, že to funguje. Z počátku jsem měl docela problémy vše dodržovat, ale tím, že mi fakt nebylo dobře, jsem se k tomu donutil.
Zlepšení jsem cítil asi po třech měsících. Nyní už funguji bez omezení a je mi dobře. Výsledky z krve jsou perfektní. Mám diagnostikován Barettův jícen, který asi už úplně vyléčit nelze, ale už se s tím dá žít.
Jídelníček už nedodržuji tak striktně, ale snažím se nějaké věci dodržovat, hlavně užívám všechny vitamíny a doplňky z doporučení.
Dále bych se chtěl poradit, jaký program by jste mi doporučili pro jednoho známého, který je po operaci nádoru na mozku a chemoterapiích? Nádor se nepovedlo odebrat celý a znovu se zvětšuje.
 
Děkuji moc a fandím Vám.
Hezký večer P.W.

Klientka, M. F., vysoký krevní tlak, Zásaditý ozdravný program, mail z  10. 10. 2020 

Dobrý den pane Popove,

zásaditý ozdravný program mám skoro za sebou. Musím říct, že první tři dny jsem měla těžké, trápila mě migréna, ale teď už je to v pořádku. Vzhledem k tomu, že už od začátku srpna neberu prášky na odvodnění ani na tlak, před zahájením kůry jsem měla už tlak vysoký, kolem 150/100. Během prvních dvou dnů jsem se úžasně odvodnila (cca 2 kg) a spravil se mi i tlak (120/90).

Moje otázka zní, jaký program bych měla zvolit. Žlučníkovou dietu nedodržuji a potřebuji snížit tlak. Neměla bych tedy spíše zvolit kůru na snížení tlaku?

Děkuji za info

S pozdravem M.F.

Klient, A. P., dna, Regenerační program při dně a vysoké hladině kyseliny močové, mail z 5. 10. 2020 

Dobrý den pane Popove,

úvodem bych rád vyjádřil upřímnou radost a poděkování za spolupráci s Vaší společností! Poslední 4 roky jsem neúspěšně řešil problémy s Dnou. V posledním roce to nekončilo pouze dnavými ataky, ale i trvalou deformitou prstu na noze, dlouhodobým zánětem bursy v kolenu, nakonec zánětem bursy na patě. Tato omezení pochopitelně působí omezení nejenom fyzická, ale jsou nepříjemná rovněž na psychiku, zvlášť pokud jsou tak častá.

V poslední době jsem se snažil dodržovat životosprávu, na základě informací, které jsem postupně čerpal z internetu, ale nefungovalo to. Člověk si myslí, že už nemá co zlepšovat, ale opak je pravdou. Nedokáže si uvědomit, co všechno dělá chybně, a domnívá se, že už snad ani nemůžou existovat další postupy, které by pomohly.

Když jsem registroval Vaši reklamu na internetových stránkách, váhal jsem. Cca po třetím zobrazení reklamy jsem přečetl Váš obsah, který mně dával smysl, objednal jsem produkt, maximálně dodržoval zakoupenou metodiku. Abych vše řádně v hlavě srovnal, musel jsem jí přečíst minimálně 4x. Metodiku dodržuji velmi zodpovědně. Mám za sebou necelých 5 měsíců a výsledek pro mě osobně považuji za zázrak. Za první 2 měsíce jsem sice zhubl 8 kg (což ani nebylo mým cílem, 190cm – nyní 81kg), poté jsem podíl sacharidů navýšil a už mám skoro 4 zpět. Neměl jsem jediný atak, krevní výsledky mám nejlepší, co jsem kdy měl, nejenom výsledky v souvislosti s Dnou. Postupně jsem si začal uvědomovat chyby, které jsem opakoval. Např., překračování dávek ovoce – fruktózy, navíc ve špatnou dobu. Zjistil jsem, jak málo zeleniny obsahoval můj jídelníček (skoro žádnou), že nedodržuji správně množství jednotlivých potravin, časové intervaly, atd… Zkrátka je důležité, aby člověk spolupracoval s profesionály, a že nikdy nemusí být pozdě!

Důležité pro mě je, že nejsem kvůli bolestem omezený ve cvičení. Takže nyní mám pravidelný pohyb, což je důležité pro psychiku, rovněž se výsledek pozitivně projevil v mojí rodině!

Na závěr ještě jednou vyjadřuji velké poděkování a ostatním doporučuji, aby neváhali a hlavně se nevzdávali! Sám jsem se přesvědčil, že může být líp!

V příloze posílám krevní výsledky dle domluvy, abychom nastavili další případná užívání doplňků stravy, rovněž zakoupím navazující produkt, který v podstatě upravuje stávající.

S přátelským pozdravem

A. P. 44 let

Klientka, H. O., vysoký krevní tlak, Regenerační program při vysokém krevním tlaku a cholesterolu, mail z 25. 9. 2020 

Vážený pane inženýre,

po pěti měsících různě intenzívní regenerace Vám píši s dobrým pocitem, že Vaše doporučení opravdu fungují. Ač jsem během léta neměla vždy možnost držet se Vašich pokynů, přesto mohu konstatovat, že krevní tlak se mi podle mého každodenního měření snížil a vyskočí jen tehdy, když to má zřejmou příčinu (pracovní nebo psychické vytížení, špatný spánek). Přestože ve svých 75 letech bych už mohla více odpočívat, z rodinných důvodů se mi to úplně nedaří – manžel a domácnost, zahrada a včely, vnoučata (celkem 8) a širší rodina, také blízcí přátelé, to vše mi vyplňuje čas od rána do večera. Největší prohřešky vůči Vašim pokynům byly o dovolené, ale to jsem zase odpočívala po většinu dvou týdnů mimo domov (u moře v Chorvatsku).

Nyní jsem dobrala všechny léky od Vás a stojím před rozhodnutím, jak dál. Na výživu zaměřenou na vysoký krevní tlak už jsem si natolik zvykla, že mi i chutná a hodlám s ní pokračovat  nadále. Jen nevím, jakou stravu si mohu dovolit v rámci stabilizačního programu. Zakoupila jsem si u Vás už předem Zásaditý ozdravný program, ale zatím jsem ho ještě nepoužila, vzhledem k mé nízké tělesné váze.

Pokud jde o měření vit. D, na denzitometrickém vyšetření mi bylo doporučeno užívat lék Caltrate, což už dělám 1 měsíc (jde o vápník a vit. D3). Po dvoutýdenním celodenním pobytu na slunci – vrátila jsem se v neděli 20.9., si myslím, že jsem si s vit. D hodně polepšila. Měření jsem ale neabsolvovala, chci požádat svou interní lékařku, ke které jdu 9.10. na kontrolu tlaku a krevní odběr, zda by mi mohla měření vit. D a E také předepsat. Pokud to nevyjde, zkusím si to vyřídit sama, avšak v současné koronavirové situaci si od toho moc neslibuji.
Vit. E užívám stále: ráno a večer 1/2 lžičky rybího oleje Moller´s z Norska, v poledne na salát lžíci olivového oleje a do jídla lžíci konopného oleje
Také oříšky a semena dodržuji – lněné, ostropeřcové, dýňové a slunečnicové semeno, mandle, vlašské a lískové ořechy.

Zeleninu mám většinou svoji, jen přes zimu občas kupuji něco na zpestření.
Ovoce mám možnost jíst víc, než je dovoleno – zvláště teď je to těžké (vlastní jablka, hrušky, vinné hrozny, švestky)

Se spánkem mívám čas od času problém a Tryptofan někdy zabere, někdy zase ne. Zajímalo by mne, nakolik by pro mne byl vhodný Váš program zaměřený na spánek.

Očekávám Vaše vyjádření a těším se, že si zase doplním z Vašeho e-shopu potřebné živiny. Děkuji předem za posouzení mého zdravotního stavu a Vaše doporučení.

S přáním všeho dobrého do Vaší činnosti,
H.T.

Klient, M. M., revmatická artritida, Regenerační program při revmatické artritidě, mail z 15. 9. 2020 

Dobrý den pane Popove,
 
objednaný program jsem v pořádku obdržel. V rámci Vašeho regeneračního programu jsem již absolvoval léčení revmatoidní artritidy. Léčba trvala 9 měsíců, ale byla úspěšná. Zbavil jsem se „nevyléčitelné“ artritidy bez použití chemických léků, které to stejně nedokážou zcela vyléčit.
 
Zatím dík za zaslání nového programu, který začnu studovat.
S pozdravem
M. M.

Klientka, Z. D., artróza, srdce – fibrilace síní,  alergie a další diagnózy, Regenerační program při zánětlivých onemocněních a alergiích (vegetariánská varianta) + doplněk kostní problémy  mail z 4. 9. 2020 

Dobrý den pane Popove.

Je to už půl roku, co se stravuji dle vašich programů na výživu. Nejprve jsem začala s protizánětlivou výživou, během které se ukázalo, že mám alergii na kovy s nepřiměřenou reakcí zapříčiněnou pozůstatky kovových svorek po dávné operaci. Po objevení příčiny mých ekzémů ( teprve mne čeká její odstranění) jsem se rozhodla přejít na plnohodnotnou výživu lakto-vegetariánskou (i s vajíčky) s doplňkovou výživou na artrózu. Nebo spíše k lakto – vegetariánské jsem přidala doplněk stravy Re-Startin Plus.

Musím zhodnotit, že mi tyto programy na výživu velmi pomohly na artrózu rukou. Po vysazení doplňků stravy na 1měsíc se mi problémy začaly vracet,
I když se stále stravuji dle plnohodnotné výživy lakto-vegetariánské a budu už celý život.
Rychle jsem se vrátila k užívání výhradně vašich doplňků stravy a do týdne se vše upravilo. Takže doplňky stravy už budu muset brát asi taky celý život.
To mi zase až tak nevadí pokud bude vše fungovat.

Chci se vás zeptat na dvě věci.

1.  Všimla jsem si, že nabízíte novinku – výživu přímo zaměřenou na artrózu a kostní problémy. Liší se nějak významně od mé plnohod. výživy lakto-vegetariánské s přídavkem doplňku stravy Re-Startin Plus, kterou jste mi zpracoval na míru ? Nebo mám přejít na tuto speciální výživu ?

2. Dále se chci zeptat, zda máte nějakou radu na nespavost. Dlouhodobě asi rok nespím někdy vůbec a když, tak jen 5hodin, tak od 5rána do desíti
a od 23.00hod do rána čekám až usnu. Lékaři mi nabízejí silné prášky na spaní a ty já nechci brát. Na tuto otázku mi nemusíte odpovídat, když žádnou radu nemáte. Já chápu, že nejste lékař, ale chci to jen zkusit, když vím, že se o zdraví lidí přes výživu staráte.

Píší vám to všechno, protože se chystám objednat si u vás doplňky stravy trošku i do zásoby a kdyby bylo nutné něco změnit, tak ať zbytečně něco neobjednám nebo ať přiobjednám ještě něco jiného.

Děkuji.

S pozdravem Z.D.

Klient, K. Č., neuropatie nohou, Regenerační program při neuropatii,  mail z 16. 8. 2020 

Vážení, začal jsem užívat, a řídit se vašimi radami od 23.7.2020. Od té doby se mi podařilo zmírnit a skoro odstranit kroucení a bolesti prstů u nohou. Zůstávají mi nyní tyto nejvážnější potíže: 

1/ Při chůzi mne pálí a potí se chodidla nohou/od února 2020/
2/ S čím bych ale nyní nejvíce potřeboval poradit je pocit chladu na nohách od nártů, až na holeně přední části nohou. Zajímavá, a pro mne těžko pochopitelná je skutečnost, že pokud jsem bos a bez ponožek, pocit chladu nemám. Jakmile ale navléknu ponožky/bavlněné nebo z jiného materiálu/, začnou mne nohy studit/od polobotek až do míst, kam sahají ponožky. Částečně mi pomáhá, když nosím vysoké boty, což nyní v létě dobře nejde.
Nárt a holeň levé nohy, které jsou víc zasahovány chladem, jsou při běžném dotyku hůř citlivé. Přičítám to také tomu, že jsem v zimě 2020 v těchto místech několikrát vlastní neopatrností promrzl. Poraďte mi prosím, zda mám holeň nohy promazávat nějakým krémem/hřejivý, chladivý, s konopím, na křečové žíly, Alpa/, nebo dávat častěji obklad, nebo koupele ve studené vodě a pod.
Moc vám děkuji za to, že se mi stav za 3 týdny terapie zlepšil a budu vám vděčen za další rady.
K.Č

Klientka, J. P., reflux jícnu, Regenerační program při refluxu,  mail z 29. 7. 2020 

Dobrý den, pane Popove

ozývám se Vám ke konci „třetího“ měsíce ozdravného režimu a ráda bych se s Vámi podělila o to, jak to zvládám/nezvládám a zeptala se Vás na radu, jak dále pokračovat.
Dietu se mi dařilo držet 2,5 měsíce více méně dle manuálu, ale cca před 2-3 týdny jsem zejména díky dovolené přešla na volnější režim. Dietu nešlo o dovolené příliš dodržovat, protože jsme měli plnou penzi a většina jídel byla z pohledu antirefluxní diety problematická (rizoto, francouzské brambory, bavorské vdolečky, smetanová omáčka s knedlíkem, těstovinový salát, atd.). Také jsem zase začala brát léky kvůli neustálému zahlenění a chrapotu a neustálým tlakům a pálení v nadbřišku – avšak slabší léky a pouze na noc (ne PPI, které mi nedělali dobře) a zase se je budu snažit co nejdříve vysadit. Stejně mi moc nepomáhají. Momentálně jím více nahodile a potraviny správně nekombinuji, nicméně určitě jím lépe než dříve. Jím méně cukru, více zeleniny, pravidelně a pomalu. Potravinové doplňky, oleje a ořechy beru stále dle rozpisu.
Nicméně mám jednu velice dobrou zprávu. Včera jsem absolvovala kontrolní gastroskopické vyšetření s výborným výsledkem. Polypy v žaludku způsobené dlouhodobým užíváním PPI léků zmizeli, jícen je klidný bez známek zánětu a refluxátu, kardie dovírá a žaludek je klidný, bez známek zánětu, vředů apod. Výsledek vyšetření mne velice potěšil a povzbudil do pokračování v regeneraci. Pálení a tlaky v nadbřišku mohou být dle lékařky způsobeny hypersensitivním jícnem. U mě je to asi hodně o psychice. Jsem si jistá, že výsledek vyšetření je dobrý hlavně díky regenerační antirefluxní dietě. Stále se necítím úplně zdravě (hlavně mě trápí to zahlenění a chrapot), proto bych ráda v ozdravném programu pokračovala. Můžete mi, prosím, poradit, jak nejlépe navázat na regenerační program a jak pokračovat v užívání potravinových doplňků aby nedošlo k předávkování? Je vhodné si již objednat standardní (dlouhodobý) regenerační program?
 
S pozdravem, J.P

Klient, P. F., psychické problémy, Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou,  mail z 22. 7. 2020 

Dobry den pane Popove, 

 
metodika dorazila a jsem velmi zvedavy co me tam ceka 🙂
 
Nikdy bych si nepomyslel ze si koupim nejaky navod po te co jsem cetl a zkousel vsechny mozne systemy, ale když jsem viděl Vaše video na youtube, kde regenerační programy propagujete, tak se mi líbila ta jakási nezkažená upřímnost se kterou to prezentujete,
žádné přehnané sliby, žádný důraz na sluníčkářství, zappery, ezoterikaa podobně.
 
Paradoxne i pres to vsechno co jsem cetl a zkousel, tak svou idealni cestu jsem bud nenašel a nebo našel a přehlédl. Klasický chaos, kdy se neco zkousi jen kratkodobe a neni v tom zadny rad.
 
Problem ktery resim jsou dlouhodobe priznaky podobne borelioze ale testy, ani opakovane
zadnou neprokazaly stejne tak jako zadne jine onemocneni. Me problemy jsou pobolivani hlavy
uz skoro rok na jednom miste, zaskuby svalu kazdodenne po celem tele a oslabene kognitivni 
funkce, velmi spatna kratkodoba pamet, pocit celkově zpomaleného a zamlženého myšlení
a pocit jako když jste prostě tak trochu mimo. Paradoxne s cim problem nemam tak je energie.
Jsem sportovec, kazdy den beham 10km s nizkou tepovkou, takze vlatne takovy aktivni relax.
 
Jsem muz, 33 let, programátor, moje priznaky „natvrdlosti“ tedy ani nemám jak zakamuflovat, ten vykon proste je pryc 🙂
Podstoupil jsem magnetickou rezonanci hlavy. Negativni. Dale vycerpavajici krevni testy 
snad na vsechno co se da, vse negativni. Cekam na vysledky lumbalni punkce a EEG u kterych si ovsem take dovedu predstavit, ze tam nic nebude a uz mi zbude jen strava a nastudovani psycho hygieny abych vyloucit psychosomatickou stranku 🙂
 
( Vim ze nevysetrujete sve klienty, ale napsal jsem to tak trochu vyčuraně záměrně, kdybych treba prehledl nejaky vas specializovany jidelnicek na neurologicke problemy tak aby jste me na nej upozornil 🙂
 
Dekuji a preji hezky den, P.F.
 

Klient, P. Č., vysoký krevní tlak, Regenerační program při vysokém tlaku a cholesterolu,  mail z 16. 7. 2020 

Dobrý den. Mám za sebou váš ozdravný program na vysoký tlak a jsem velmi spokojený:-)
Mám další dotaz: V některých článcích jsem četl, že kvalitní strava může i zlepšit zrak. Po vašem programu na tlak jsem byl na preventivní prohlídce s očima a doktorka mi řekla že vidím o řádek líp. Nicméně mám poměrně špatný zrak. +7,25 +5,75 dioptrií a k tomu, jak řekl jeden odborník „učebnicový“ astigmatizmus. Nevidím však ve vaší nabídce nic na tento problém. Nebo máte k tomu nějaký program?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
P.Č.

Klientka, P. K., revmatická artritida, Zásaditý ozdravný program,  mail z 7. 7. 2020 

Dobrý den, pane inženýre,

ráda bych se s Vámi poradila na dalším postupu. Zásaditý ozdravný program mám za sebou, snášela jsem to myslím celkem dobře, váhový úbytek cca 5 kg a musím říci, že se cítím asi lépe. I ta ranní ztuhlost kloubů na rukou se mi zdá menší. Už při počáteční konzultaci jsme se domlouvali, že bych pokračovala programem, který byste připravil pro nás s manželem dohromady.
Manžel – vyšší tlak (Hipres 5 – 1 tableta denně), vyšší cholesterol (Torvacard – 1 tableta denně), bez hubnutí
Já – revmatoidní artritida (Methotrexat Ebewe 10 mg – aktuálně 1×14 dnů, dávky sníženy, před tím 1x týdně), křečové žíly, vítaný ještě nějaký úbytek váhy. U mě prosím případně o sdělení, co bych neměla jíst jako manžel.
Pokud by tedy bylo možné připravit program pro nás oba, byla bych ráda, snadněji by se nám jídlo připravovalo. Zároveň prosím o doporučení doplňků, které bychom měli brát.
Ještě by mě zajímalo, za jak dlouho by se měl zhruba projevit nějaký pokrok u manžela, co se týká tlaku.
 
To je zatím asi vše, pokud bude potřeba cokoli doplnit, samozřejmě mě kontaktujte. 
 
S poděkováním a přáním hezkého dne
P. K.
 
Klient, A. S., reflux jícnu, Regenerační program při refluxu jícnu,  mail ze 18. 6. 2020 
 
Dobrý den
 
již jsem začal dodržovat jídelní plán. Děkuji.
Mám dotaz ohledně sladkých sacharidů. Je tím míněno přesně co? Například marmeláda, med atd Někdy tápu v kombinacích. 
Dále mám dotaz ohledně možné kombinace například potravin které můžu jíst na svačiny (nesladké sacharidy jakou jsou brambory, těstoviny,  atd zda je mohu kombinovat například s ovesnými vločkami?
Dále jsem byl teď čerstvě na gastroskopickém vyšetření a záněť jícnu a žaludku již nemám, ale co mám tak to je Candida (kvasinky) v jícnu. což je teď můj největší problém. Je nějaký účinný způsob jak tyto kvasinky postupně z jícnu odstranit?
Jinak program má velice vynikajicí vliv na moje zažívání. Doporučené kombinace potravin mi již nedělají problém a nekřučí mi ve střevech tak jak mi vždy křučelo a plynatost je minimální.
 
Děkuji za váš čas a přeji krásný den A.S.
 

Klientka, J. S., reflux jícnu, potíže s hlasivkami,  Regenerační program při refluxu jícnu,  mail ze 12. 6. 2020 

Vážená paní magistro, vážený pane inženýre,
 
je to již šestý týden, kdy přesně dodržuji životosprávu na reflux jícnu. Na začátku byla moje diagnoza těžká laryngitida způsobená refluxem jícnu s velkým otokem pod hlasivkami a počínající atrofie hlasivek. Moje zoufalství bylo veliké a vzhledem k tomu, že jsem nesnesla předepsané léky – způsobily mi silné bolesti hlavy a žaludku – a to hned dvoje za sebou, musela jsem u těch třetích vyčkat, až se žaludek trochu zklidní, a tak jsem na internetu našla Vás. Léky jsem nakonec vůbec nenasadila. Dnes jsem byla na kontrole u paní doktorky na ORL, která mi sdělila, že stav je nesrovnatelně lepši, hlasivky jsou zcela v pořádku, otok je o hodně menší a sliznice je čistá a klidná. Navíc mi paní doktorka řekla, že s těmi léky taky moc nesouhlasí, a že je dobře, když pacient udělá něco pro sebe sám a že mi přechod na zdravou životosprávu chválí. Chci Vám moc poděkovat za to, že jste a metodu zdravé regenerace zde v naší zemi propagujete. Mám velkou radost, že jsem se za tak krátkou dobu dostala, díky Vám, z tak špatného stavu. Ještě jednou moc děkuji.
 
1. Nyní se chci poradit. Asi bych podle rozpisu, co mám, pokračovala další dva měsíce, a pak bych si ho již mohla vyměnit za ten běžný?
2. Nyní beru druhou lahvičku trávicího enzymu, mám si ještě kupovat další, nebo ho pak již mohu vysadit?
 
Přeji Vám hezký den a jsem s pozdravem
 
J.S.

Klientka, R. V., cukrovka, nadváha, Regenerační program při cukrovce,  mail ze 11. 6. 2020 

Hezký den, 

ráda bych vás poprosila o radu. Od srpna držím váš redukční program a ze 115 se mi podařilo dostat na 85 Kg. Takže krása 🙂 Moje diabetes se dostaly na hodnotu 4 což je super a už nemusím brát léky. Každopádně se mi zvýšila kyselina močová. Doktor říkal, že to může souviset právě s tím jak hubnu. Mohli byste mi prosím doporučit co bych měla ve svém programu případně upravit, abych setřásla i tu kyselinu močovou? Ráda bych ještě jela v tom redukčním programu. 
 
Děkuji moc za pomoc R.V.
 
 

Klientka, Z. S., revmatická artritida a další problémy, Regenerační program při revmatické artritidě,  mail ze 6. 6. 2020 

Dobrý den pane inženýre, ráda bych Vám poděkovala za Vaší podporu, za ,,přítele na telefonu,, a hlavně za to, že Vaše centrum je.
Můj stav ve chvíli, kdy jsem začala s úpravou stravy podle Vašeho programu, byl skutečně na hraně. VVV kyčlí,třináctým rokem diagnoza M.Bechtěrev, před 2 roky odstraněna štítnice pro uzly, karpály, lupenka,a třešinka na dortu, letos revmatoidní artritida je na jedny ruce opravdu dost. Vše ostatní  v normě. Pan doktor na revmatologii mi řekl, že nic jiného než Methotrexát mi nabídnout nemůže. Odmítla jsem, ale chápu ho a i dál ho uznávám, dělá západní medicínu. Mám se ráda, krevní rozbory dlouhodobě v pořádku,nechtěla bych si  v 56 letech začít ničit ten zbytek těla, který je ještě funguje. Ale jak už řekl Hippokratés – nechť jídlo je tvým lékem.Díky, díky, díky pane inženýre Popove. Je to 8 týdnů, co jsem zahájila stravu podle programu Revm. artritida. Myslím, že striktně. Co můžu ztratit? Čtvrtý den , opravdu 4. den začal, jako  bych se dobře vyspala.Něco bylo jinak, v dobrém slova  smyslu. Cítila jsem změnu, kterou jsem neuměla pojmenovat.(Tady bych ráda uvedla, že žádný druh scientologie není mým koníčkem,nejsem alternativec, v možném rozsahu sportuji a středomořskou stravu mám zavedenou přibližně 8 let.) A od té chvíle jsem se jen zlepšovala. Najednou jsem ve 20,00 hodin  nebyla ,, na šrot,,. Přes den daleko více energie. Fyzický i mentální pokrok.Opravdu mě překvapilo, že kdykoliv, skutečně kdykoliv jsem si odskočila, bylo to se vším všudy. Tolik ani nejím! Uklidnila mě konzultace , že to tam má být a tělo se čistí. Ano, plusem bylo, že neužívám pravidelně žádné léky, které, jak uvádíte v materiálech, časově zpomalují regeneraci, ale i tak je mi jasné, že kdybych nevyzkoušela, nevěřila bych. Mínusem je , že miluji tvaroh a sýry, peču domácí kváskový chleba a základ středomořské stravy – rajčata a papriky, dokonce i brambory, to vše musím škrtnout z jídelníčku, to všechno musí člověk hodit za hlavu a soustředit se na výsledek. Bezlepkové pečivo je prostě po domácím kváskovém chlebu šerednost. Pohankové těstoviny jsem zavrhla, kukuřičné docela jdou. O humusu jsem věděla, že ho jedí vegetariáni, má ošklivý název a děsnou konzistenci. Dnes domácí fazolový humus snídám. Po 3 týdnech zmizel otok rukou, pak bolest, dnes, 8 týdnů diety a mám zpátky svoje ruce!!! STOJÍ TO ZA TO. Já vím,ne každý má silnou vůli, a doma občas slýchám, není každý jako ty.Ale přece jde o vás!  Jen bych doplnila, že v materiálech není uvedeno, že jsou povoleny bátáty, což jako alternativa brambor velice pomůže. Užívá se velké množství doplňků, ale díky za.( Za mě, mohly by být menších rozměrů.) Každému bych přála, aby našel u Vás svůj program a v sobě tolik síly, aby si pomohl  od problému. Děláte to pro sebe. Ještě jednou mockrát děkuji.

 

Klientka, E. C., nadváha, reflux, bolesti kloubů a další problémy, Zásaditý ozdravný program,  mail ze 4. 6. 2020 

Pěkný večer pane Popov,

tak jsem dokončila odkyselení, mám dole 5 kg, podstatně lépe se hýbu 🙂
 
Jen už boby bych docela vyměnila za pestřejší stravu 🙂
 
 
Objednala jsem nyní dietu na ten reflux jícnu, platba by Vám měla dojít.
 
K této dietě jste říkal by chtělo ještě přiobjednat nějaké produkty, rovněž nevím, jestli stále pokračovat 
 
v užívání RE – Basiku,  vit C a vit B a jodu ?
 
Prozatím vřelé díky, C.E.
 
 

Klient, T. K., vysoký cholesterol, řada dalších problémů, Regenerační program při vysokém krevním tlaku a vysokém cholesterolu,  mail ze 2. 6. 2020 

Dobrý den pane Popove, píšu Vám pro žádost jak pokračovat dále. Jsem po kontrolních testech.

 Cholesterol 6,2
LDL    4,7
HDL    1,39
Trigricelydy 0,63 
vitamín D   99,2 mol/l
vitamín E    41,6
Glukosa  4,8
 Když to porovnám s předešlými testy  mám všude malé zlepšení. Možná je to něco o té malé mrkvi. Napište mi prosím, jak byste mne hodnotil a zda mám ještě přidat a zlepšit se a nebo jsem v normě rychlosti poklesu cholesterolu. Snažím se jíst podle vašeho návodu a chci v tom pokračovat. Vitamíny beru stále v tom větším množství. Průměrně jednu kávu za den, večer skleničku piva. 
 Zmírnila se u mne alergie na roztoče a srst. Nebyla to silná alergie ale občas mne potrápila. A to pořád smrkáním a někdy svěděním v očích. To se u mne zlepšilo a odeznělo.
Dále bych měl zájem o ozdravný program při kostních problémech. Občas mne bolí kolena, není to však nic hrozného. Neléčím se s tím. To samé mám i s pateří. Tam už mám diagnostikovanou osteochondrózu. Taky neberu žádné prášky a raději denně cvičím SM systém doktora Smíška. 
Děkuji za odpověď a s pozdravem T.K
 
 

Klient, P. J., reflux jícnu, Regenerační program při refluxu jícnu,  mail ze 14. 5. 2020 

Dobrý den pane inženýre,
 
píši zpětně a chci poděkovat za regenerační jídelníček. Po několika měsících (v mém případě téměř 3 měsíce) ustoupil řešený reflux i jiné problémy.
 
Chtěl bych Vás dále poprosit, zda je možné v rámci vašeho programu zaměnit jídelníček za ten standardní s plnohodnotnou výživou.
 
Děkuji za reakci
 
S pozdravem
 
P.J.

Klientka, L. D., vysoký tlak, žaludeční problémy, chronická únava,  Zásaditý ozdravný program, mail ze 7. 5. 2020 

Dobrý den, včera jsem ukončila zásaditý program a je mi moc fajn! Mimoto to, že se mi upravilo zažívání a zmizely potíže, zlepšila se mi kvalita kůže, mám spoustu energie a necelých 7 kilo dole. Dnes jsem začala regenerační program při vysokém tlaku a cholesterolu s hubnoucí variantou.

Mám k němu otázky – mohou se všechny druhy zeleniny, nebo jsou některé zakázané? Stanovené množství zeleniny je závazné nebo lze ji sníst více? Pokud budu mít mezi jídly pocit hladu, je možné si vzít zeleninu? Vyčetla jsem, že se mezi jídly nic nejí,ale zároveň člověk nesmí mít hlad…jak případný hlad řešit?
 
Děkuji za odpovědi!
 
S pozdravem
 
L.D.
 

Klientka, V. J., osteoporóza, Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou + doplněk na kostní problémy,  mail ze 27. 4. 2020

Paní Husáková, děkuji Vám za vstřícné jednání. Ráda bych Vám řekla, že vaše výrobky mi pomohly při osteoporoze natolik, že nemusím brát chemický lék a stav páteře se mi zlepšil o 9 % – za rok při kontrole. Pan primář se nestačil divit.
Takže ještě jednou děkuji a přeji další spokojené klienty.

S pozdravem V.J.

Klientka, Z. S., revmatická artritida, lupénka, Regenerační program při revmatické artritidě,  mail ze 27. 4. 2020

Dobrý den, 

po konzultaci s paní magistrou i s panem inženýrem jsem došla k názoru, že tudy cesta opravdu vede a tak s přibývajícími dny sleduji zlepšování mé revmatické artritidy.
Bohužel, nemám jen tento problém, ale jsem také bechtěrevik a v souvislosti s tím mám také inverzní lupénku. Ne, nechci to zakřiknout, ale sleduji, že úpravou stravy se mi zlepšuje i ta. Dnes jsem již obdržela doplňky, takže už budu program dodržovat kompletně.
Sice jsem již poděkovala p. ing. Popovovi, ale chtěla bych vyjádřit poděkování i tady. Děkuji, děkuji velmi pěkně za vaší práci, osvětu a trpělivost. Skutečně to za to stojí.
Hezký den    Z.S.
 
 
Klientka, M. M., manžel dna, Regenerační program při dně a vysoké hladině kyseliny močové,  mail ze 26. 4. 2020
 
Dobrý den, pane inženýre slíbila jsem ,že Vás budu informovat o stavu mého manžela. Začali jsme déle,jelikož byl hospitalizován v nemocnici. Dietu drží asi 6 týdnu a po celou dobu neměl ani jednou dnový atak. Jinak se cítí lépe, zhubnul asi 6 kg, což nebylo třeba jelikož 180/78 se zmenšilo na 72kg. Vůbec neomezuje sacharidy. Za měsíc jde na kontrolu a na odběry ,tak Vám pak pošlu výsledky /kys. močové/ Celkově si myslím,že se stav manžela ceelkově vylepšil. Ještě jsem Vás chtěla poprosit, dcera mám od narození ekzém, který se trochu vylepšil v důsledku těhotenství ,ale asi po15 letech se objevil v plné parádě.Na léčbu dostává prášky a mastičky,ale vše se míjí účinkem. Byla bych ráda,kdybyste mě mohl odpovědět jestli by Vás mohla dcera kontaktovat. Moc Vám děkuji a přeji hezký den M.M.

Klientka, L. D., vysoký tlak, žaludeční problémy, chronická únava,  Zásaditý ozdravný program, mail ze 26. 4. 2020 

Dobrý den,

materiál mi v pořádku došel. Děkuji.
Teď jedu šestý den zásaditý program a brzy budu přecházet z denních 12ti hodinových směn na noční dvanáctky. Poradíte mi,prosím,jak provést prechody?
A ještě se chci zeptat,jestli platí,že zelený hrášek a zelené fazolky jsou zelenina a můžou se tedy konzumovat. 
 
Jinak se už teď cítím velmi dobře,mám tak hodně energie,jak už dlouho ne. Lépe spím a nadýmání úplně vymizelo.
 
Děkuji moc a jsem s pozdravem L.D.
 
 

Klientka, I. B.,  srdeční arytmie, vysoký krevní tlak,  Regenerační program při  srdeční arytmii,  mail ze 14. 4. 2020

Dobrý den,
uplynul více než rok od doby, kdy jsem se začala řídit Vaší metodikou.
Určitě jsem se zdravotně zlepšila, změnila jsem částečně stravování a zvykla si požívat potravinové doplňky.
Označila bych to jako „setrvalý stav“, který bych nechtěla, aby se změnil.
Prosím o radu, které potravinové doplňky by při mém onemocnění a věku 60+ bylo dobré užívat trvale.
Sama jsem si to naordinovala takto:
vitamín C 1x1000mg
koenzym Q10
omega -3   2x1000mg
hořčík 375mg
nevím jestli mám přidat Re Startin B event. nějaký vitamín E,D

Mohl byste mi poradit.
Děkuji. I.B.

Klient, P. K.,  reflux jícnu,  Regenerační program při  refluxu jícnu,  mail ze 2. 4. 2020

Dobrý den,

S velkým odhodláním jsem začal ve čtvrtek 2.1.2020.

Nevadilo mi najet na stravovací režim ze 100% hned od prvního dne. Od prvního dne jsem přestal brát i Omeprazol, tak jak je doporučováno vysazení v manuálu („co nejdříve“). Dobře jsem udělal, je zbytečné ho s tímto jídelníčkem užívat.

Zjištěné efekty:

 1. a) Konec pálení žáhy (dříve, když jsem zkusil Omeprazol vysadit, do 3 dnů jsem měl problém )
 2. b) 5. až 6. den: vymizelo nadýmání
 3. c) cca 10. den uvědomění si, že se mi každý den lépe vstává (pocit většího odpočinku při stejně dlouhém spánku) – to zřejmě bude i díky tomu, že takovéto večeře nejsou příliš zatěžující na trávení + efekt trávicích enzymů…
 4. d) po několika týdnech jsem si uvědomil, že sladké vůbec nepotřebuji. Nemám na něj ani chuť, když je mi nabízeno, odmítnu a nijak při tom „netrpím“.
 5. e) nelze nezmínit i například zjištění po cca měsíci (tj. po době, kdy jsem měl se sledováním a přípravou jídel spíše starosti – abych to všechno uhlídal na 100%), že:

– se na každé jídlo vždy těším + větší chuť

– mám větší požitek z jídla (nejím jako dříve jen proto, že je čas oběda, večeře apod.)

– stravování se pro mne stalo určitým rituálem

 1. f) mohu zmínit i vedlejší efekty, jako například nižší (již spíše téměř žádné) vypadávání vlasů, nebo rychlejší růst nehtů.

Nyní, 3 měsíce od zahájení bych si dle manuálu měl nechat laboratorně změřit E a D3 (kvůli riziku předávkování). Kvůli současné situaci ve zdravotnictví si netroufám dobrovolně zdravotníky jakkoli zaměstnávat, ale počítám, že nadopován jsem E a D3 určitě již dostatečně (za ty 3 měsíce jsem nevynechal ani jeden kus) a předávkovat se nemohu, protože s tablety Forte D+E+Mg+Zn právě končím (tak, jak je v plánu doplňků uvedeno). Nově pouze ve formě Restartinu PLUS, ve kterém je už jen jakási udržovací dávka.

Celkově se cítím lépe.

Co se mi nepovedlo:

Po 2 měsících jsem zjistil (no, spíše jsem byl upozorněn), že jsem nějak zhubnul. Při zvážení jsem byl nepříjemně překvapen – úbytek asi 7 Kg, což při původních 77 kg a při výšce 188 cm bylo už tak méně, než ideální váha. Okamžitě jsem v metodice dohledal, jak si v takových případech počínat. Zvýšil jsem jak příjem sacharidů, tak při proteinových jídlech (snídaně a večeře) jsem navýšil tučné věci (prospěšné oleje), prakticky denně jím po večeři navíc čtvrt kila toho nejtučnějšího tvarohu, do kt. navíc vmíchávám několik lžic olivového oleje, občas i mletého máku….no, za ten měsíc jsem nabral sotva možná jedno kilo zpět, jestli vůbec. Už nevím, kudy bych do sebe ty tuky lil 😊. Navíc, tím navyšováním dávek (tvaroh, tučný tvrdý sýr navíc,…) mám občas divný pocit v žaludku…jakoby zpomalené trávení…domnívám se, že by to mohlo být tím, že se tak dostávám do nerovnováhy (80 % zásadotvorných / 20 % kyselinotvorných surovin). Proto, úměrně tomu, navyšuji i dávky zeleniny (jím více než 600g denně) – jenže na toto množství v součtu už tak nějak přestávám mít denní kapacitu (míním množstevně) a rovněž mi toto „nucené ládování hmoty“ poněkud ruší výše popsané benefity, které jsem si užíval první 3 měsíce (především bod c), občas i bod b)).

Při posledním telefonátu (konec ledna) jste myslím zmínil, že po dalších 2 měsících (když to bude dobré), mě přendáte na standardní/základní regenerační program (bez specializace „reflux jícnu“). Pochopil jsem to správně ? – možná v něm nejsou vyloučené některé potraviny, které, když nyní už budu moci konzumovat, mi umožní zregulovat/navýšit váhu alespoň na tu mou původní……

Předem díky,

PK

Poznámka Centra řízené regenerace: S klientem budeme individuálně pracovat na zvýšení váhy. Není to složité, ale klient postupoval špatně, konzumace tuků a bílkovin ke zvyšování váhy nevede, musí se volit jiný přístup. 

Klientka, M. P. ,  syndrom dráždivého tračníku,  Regenerační program při syndromu dráždivého tračníku,  mail ze 23. 3. 2020

Dobrý den,

Posílám informaci o stavu / začala jsem s regenerací  od 1.1.2020/ a mám nějaký dotaz

Psala jsem že mám potíže především s nadýmáním, průjmy přestaly po vysazení některých potravin už v minulém roce

Po 1 měsíci

Už v průběhu prvního měsíce se srovnala pravidelnost stolice.

A už mě tak nebolely střeva po každé stolici a po větrech

Po 2,5  měsíce

Některé potraviny zřejmě problémové zůstanou, především nadýmavé a kategorie vysokofodmapových potravin, ale i některé z nízkofodmapové kategorie + potraviny s aditivy.

Ale nemám ještě vyzkoušené všechno. Co bylo problémové zkouším postupně.

 • Měla jsem problémy s konzumací bílku a masa. Vejce jím zatím po půlkách a poslední tři porce masa byly bez problémů ( kromě šunky).
 • Teď se chystám vyzkoušet kukuřičnou mouku , popcorn byl bez problémů.. Pohanka ( nadýmání)  a oves ( slabší průjem)  mi nesedí.
 • Problém je smetana i ta bez laktózy, ale jinak jogurty, tvrdé sýry a pařenici můžu bez potíží.
 • Koupila jsem si kvůli absenci bílkovin sušený syrovátkový protein, ale bylo to hodně nadýmavé, nevím proč, navíc tam byl slunečnicový lecitin
 • U zeleniny – bez problémů je paprika, rajče, ledový salát, kyselá okurka. Mrkev  můžu jen ve velmi malé dávce. Větší potíže byly po ½ bramboru a římském salátu .
 • Ovoce – zatím jím občas jen bílé hrozno a borůvky. Mandarinka čerstvá je problém, ale mandarinka kompot byla bez potíží. Jinak ovoce mám jen z minerálek MATTONI.
 • Ořechy a semínka snesu , dříve byly problémové slunečnicové , dýňové semínka a quinoa – ale ještě jsem nenašla odvahu to zkusit.
 • Z tuků momentálně používám ghí a rýžový olej.

 

Když to shrnu, je to o hodně lepší než v loňském roce, ale když se mi podaří sníst něco problémového, tak to skoro týden trvá, než se to spraví.

Efekt tento program určitě má. Už jsem nevěřila, že se dostanu do snesitelného stavu. Navíc mám potíže i s bederní páteří a když se ty střeva nafouknou, tak to někde tlačí a bolí úplně všechno a jsem prakticky mimo provoz. Možné jsou i pooperační srůsty, ale to asi bez operace nezjistím,.

Dotaz

Doplňky stravy od 4. Měsíce jsou na straně 35, ale není mi jasné podle jakého jídelníčku mám teď postupovat ( hubnout nepotřebuju, zhubla jsem už minulý rok 15 kg, vyřadila jsem tučné masa, veškeré sladkosti a chuťovky a zmenšily se porce a celkově rozsah konzumovaných potravin)

Děkuju M.P.

Klient, M. D. ,  vysoký tlak, srdeční arytmie, nadváha, nejdříve Zásaditý ozdravný program, nyní Regenerační program při vysokém krevním tlaku a cholesterolu,  mail ze 20. 3. 2020

Dobrý den pane Popove,
 
mám téměř měsíc tohoto programu za sebou, celkem jsem si na to zvykl. Je to už nyní snadné, protože v tabulce je vlastně jen pár potravin, které kobinuji stále dokola. Nastavil jsem si kombinace, aby mi to vyhovovalo vzhledem k pracovnímu režimu – např. lněný olej konzumuji ráno nebo večer, ať nemusím řešit olej v práci, u oběda v práci pak konzumuji oříšky a semínka. Zavedl jsem pravidelné procházky a jelikož to mám do práce 35min pěšky, tak jsem dokázal i zkloubit příjemné s užitečným. No nyní vzhledem ke koronaviru a omezení pohybu, jsem přerušil. Ale zase se oteplilo a mohu již pomalu pracovat na zahradě, tak si pohyb kompenzuji tímto způsobem. Začal jsem zásaditým programem a když to sečtu, tak od začátku až do dnešního dne mám 7kg dole!! Cítím se fajn a největší odměnou pro mne je to, že je to na mně vidět a lidé z mého okolí na mně sami vidí, že jsem zhubnul a sami mi to říkají. Tak to mi dodává pozitivní myšlení, že to funguje a má to smysl. Co se týče tlaku, tak v pravidelném měření jsem trochu nespolehlivý, nicméně v tom jak jsem zaujatý, co kdy konzumovat a kolik výživových doplňků kdy zapít, často zapomínám na Lokren – lék na krevní tlak  a zjišťuji, že i bez něj nepociťuji příznaky jako občasné bušení srdce a tak, které se dostavovaly, když jsem den nebo dva vynechal tento lék před touto mou ozdravnou procedůrou. Že bych neměl chuť na nějaké laskominy, když manželka s dětmi si doma něco dají, tak to se říct nedá, ale když už je to tak, že bych si opravdu něco na zub dal, sáhnu většinou po mandlích nebo vlašských ořeších, nebo nějakých semínkách a zobnu jednu hrst. Říkám si, že je to lepší, než si dát ten „cukr“. Tak v této oblasti, si myslím, se mi daří se držet. No, to jen tak stručně sdílím hlavní impulsy, samozřejmě bych mohl i podrobněji.
Mám však ještě nějaké otázky:
 
1) Vzhledem k nynější situaci s koronavirovou  epidemií – mám naději, vzhledem ke cca jeden a půl měsíčnímu ozdravování a konzumaci všech složek vč. vitaminových doplňků, že by moje náchylnost  k onemocnění a tedy snížená imunita mohla být „pokryta“ právě tímto doplněním vitamínů. Uvažuji správně? Rozumím, že každý člověk je originál a nemůžete mi takto říct, že budu zdravý, ale procento odolnosti by mělo být vyšší?
 
2) S tím souvisí můj druhý dotaz. Vzhledem k prevenci, nemám posílit ještě příjem některých vitamínů? Mám na mysli C, D, E případně další. Když ano, můžete mi doporučit co a jaká množství? Pracuji v sektoru služeb, konkrétně autoporavárenství jako technik servisu a tedy v povaze své práce nejsem v domácím izolování, ale docházím do práce a jsem v přímém kontaktu se zákazníky, tedy denně vystaven možnému přenosu nákazy. Máme rukavice, roušky, desinfikujeme, jak se dá, ale jsem stále v rizikovější skupině, protože nikdy nevím, kdo mi do servisu dorazí. Tak chci předcházet , všemi možnými prostředky.
 
3)Mohu konzumovat mléčně kvašenou zeleninu? – konkrétně kysané zelí – doma vyrobené bez konzervantů, je to výborný zdroj vitamínu C, ale nedohledal jsem, zda její výsledek po ztrávení není kyselotvorný, abych nezakyseloval.
 
4) kvůli hubnutí vynechávám v tabulce celozrnné sacharidy, dám si sem tam brambor. Ovesné vločky konzumuji výhradně ráno 4lžíce přes noc namočené ve vodě výhradně s jogurtem a semínky na snídani ve dnech, kdy nemám luštěninu. Jinak jím vyloženě zeleninu a maso nebo rybu na oběd a večer zeleninu a vejce nebo sýr. Dotaz zní ke stolici, kterou mám spíše řidší – ne průjem, spíše kašovitou, ale ne tuhou. Četnost 1x denně zpravidla ráno cca 1h po probuzení pravidelně. Během jednoho týdne se stane, že jdu na stolici i po druhé během dne – četnost tak 2x-3x do týdne. Jinak nemám vůbec pocit nějakých průjmů nebo nutkání na stolici během dne. Je toto (konzistence stolice) ve spojení se složením stravy běžné?
 
Předem děkuji za váš čas a odpovědi
 
S pozdravem M.D.
 

Klientka, K. R. ,  reflux jícnu, Regenerační program při refluxu jícnu,  mail ze 7. 3. 2020

Dobrý den,

daří se mi dobře. Žádné potíže nemám, občas mě lehce zatlačí v žaludku, ve srovnání se stavem před měsícem bych si toho asi ani nevšimla, pokud bych tomu teď nevěnovala vyšší pozornost.
Léky prozatím beru stále stejně Emanera – 2x denně. 
Regenerační program se snažím dodržovat, daří se mi to tak z 90%. Problém mám při obědě s dělením maso – příloha. Pokud to jde, vynechávám přílohu a místo toho jím zeleninu.
Živiny beru pravidelně dle rozpisu.
K. R.

Klientka, M. Č. ,  revmatická artritida, Zásaditý ozdravný program,  mail z 4. 3. 2020

Moc Děkuji za radu, po týdnu zasadité stravy pocituji, že mám ohebnější ruce a nebolí. Zdravím. M.Č.

Klientka, M. B. , jaterní steatóza, vysoký krevní tlak, revmatická artritida, na začátek Zásaditý ozdravný program,  mail z 27. 2. 2020

Dobrý večer, pane inženýre. 

V neděli mi končí 14 dnů od začátku  stravování dle Zasaditého programu. Mnohokrát děkuji za zdravotní doporučení. Již po 10 dnech  stravování dle tohoto programu se mi upravil tlak ( z původních 140/ 90 klesl  i na  120/82). Má váha zaznamenala určitý pokles. Užívaní kortikoidů   na ovlivnění mé revmatidy jsem mohla výrazně zabrzdit (se svolením lékaře už je neužívám 10 dnů). Prosím o radu, kterým následujícím Vašim programem  mám pokračovat. Na steatozu jater nebo dříve na revmatidu? Děkuji mnohokrát za radu.
Pěkný večer a ještě jednou vřelý dík za pomoc. M.B
 
 

Klient, D. B. , vysoký cholesterol, Regenerační program při vysokém krevním tlaku a vysokém cholesterolu,  mail z 19. 2. 2020

Dobrý den , pane Popove ,

Zasílám výsledky z posledního měření , kde došlo ke zlepšení celkového CHOL o více jak 2 body.

Za týden budeme mít novou troubu, včetně parní , takže budeme vařit ještě zdravěji …  😊

Hezký den  D.B.

Klient, M. D. , vysoký tlak, Zásaditý ozdravný program,  mail z 17. 2. 2020

Dobrý den,

právě jsem přesně v polovině zásaditého ozdravného programu. Jelikož se mi v zásaditém programu celkem daří dodržovat pravidla, tedy konzumovat pouze vyjmenované potraviny , jejich množství a nic navíc, cítím se fajn, chtěl bych hned navázat Vámi doporučeným programem při vysokém tlaku. Proto jsem jej dnes objednal a zaplatil, abych jej mohl, co nejdříve nastudovat a objednat potřebné doplňky.
Děkuji za vaše rady , u zásaditého programu jsem se naučil několik věcí. Rád se s Vámi o ně podělím, jakmile budu mít chvilku času.
Pěkný den
M.D.

Klient, B. K. , chronický zánět slinivky, Regenerační program při chronickém zánětu slinivky,  mail z 10. 2. 2020

Dobrý den p. Popove
režim 5.jidel dodržuji  svačinky 2x  po 300g bez.sachar. +večer 300g (brambory,ryže,amarant,polentu,pohanku)+ zeleninu-to mi nečini potíže sacharidy nekombinuji s tuky  pouze ze zeleninou, ovoce dodržuji ráno 100g     a pak nic ?
můžu  syrovátku 2.lžice denně a kdy ? Asi to chce nějaký čas a trpělivost
Jinak se citím skvěle a problémy mizí
Díky B.K.

Klientka, M. Č. ,  neuropatie, Regenerační program při neuropatii, mail z 28. 1. 2020

Dobrý den, pane Ing. Popove!
  
 Chci Vám dát vědět, jak se mi po delší době daří. Cítím se dobře, s mojí neuropatií je to teda lepší, ale chtěla by jsem se jí zbavit úplně. Křeče ustupují a pálení v nohou hlavně, když sedím, ještě zůstává. O svátcích jsem přibrala 2,5 kg, doufám, že se mi to podaří a nějaké kilo zhodím. Už aby bylo jaro a můj pohyb na zahrádce. Co je asi na moji škodu, nevím se celkem zbavit sladkostí.
Přílohou posílám další laboratorní výsledky, na tom listu je toho míň, chybí napr. i „E“. Ale co mně potěšilo, je hodnota vitaminu „D“. U štítné žlázy je lab. výsledek moc špatný, lékařka mi zvýšila dávkování LETROXU a další kontrolu i odběr krve mám koncem dubna.
Momentálně užívám DETRALEX 2x denně 1 tbl. a LETROX po – pá 1 tbl. 100 mg, so a ne 1 tbl. 50 mg.
 
Prosím Vás o další informace, rady co dál užívat i kolik. Moc si přeji, aby se ty moje nervy pořádně zregenerovali. Předem děkuji a zůstávám s pozdravem.
 
M. Č.

Klientka, D. Š. ,  reflux jícnu, potíže se spánkem,  Regenerační program při refluxu jícnu, mail z 9. 1. 2020

Dobrý den

Chtěla jsem se zhruba po dvou měsících ozvat jak se mi daří a také vám a celému týmu popřát úspěšný nový rok.
 
Od září dodržuji program na reflex jícnu a jsem opravdu velice spokojena jakou cestu jsem od té doby ušla. 
 
Cítím se mnohem lépe , zlepšil se mi spánek ,i žaludeční obtíže ,mohu spát už skoro v ležel. Nemám hlasové problémy, které mě dost často trápili. 
 
Kombinace potravin mi velice vyhovuje i když některé věci jsem si přizpůsobila .
 
Po všech těch svátcích které jsem zvládla i s okolím 🙂 bez hromady chlebičků, cukroví a alkoholu se cítím pořad skvěle .
 
Dala jsem si již i deci vina a bez výčitku a nevadilo mi to na trávení .
 
Na co jsem byla velice pyšná že se mi podařilo upec si k narozeninám zeleninovo- oříškovy dort s kokosem který chutnal skvěle . Byl bez cukru a přesto velice chutný .
 
Jedna věc mě ale zaměstnává . Začala jsem si psát i potraviny které jím. Je něco po čem dostávám tak cca do 1-2 hodin křeče v břiše a poté průjem toto trvá tak 2-3hodiny a pak příznaky okamžitě zmizí jakoby nic. 
 
Mám podezření jestli to není nějaká alergie na určité mléčné produkty. 
Víc pozoruji že je to po mastných výrobcích . V kuchyni používám jen kokosový olej ale ne vždy se jí ,,doma“  když sním něco na jiném tuku nebo i pečené věci třeba na návštěvě u rodičů i když to jim v kombinaci se zeleninou stejně mě postihne průjem . 
 
Je tedy možné ze by mi vadilo tučně věci ? Nebo mám směřovat pozornost jinam?
 
Vím ze nemůžu hovězí maso, je těžké a špatně ho trávil takže v jídelníčku je úplně minimálně skoro vůbec .
 
Děkuji Vám moc za odpověď .
 
Přeji hezky nadcházející víkend
 
D.Š.

Klientka, R. V. ,  cukrovka 2.typu, vysoký cholesterol,  Regenerační program při cukrovce 2.typu,  mail z 7. 1. 2020

Hezký den, 

děkuji, program jsem obdržela. Již jedu váš plnohodnotný program, ale cca měsíc jsem nejedla úplně nejlépe, takže bych si ráda dala takový detox v podobě zásaditého programu. 
 
Děkuji a přeji pěkný den
Díky za to, co děláte, protože to děláte skvěle .:) 
 
R.V.

Klientka, M. C. ,  revmatická artritida,  Regenerační program při revmatické artritidě,  mail z 5. 1. 2020

Dobrý den Pane Popove, na prahu nového roku Vám přeji hodné zdraví, spokojenosti a trpělivosti s vašimi klienty, Já jsem Vám nesmírně vděčna za všechny rady, které jste mi poskytl, a snažím se je dodržovat, protože jsem vyzkoušela, že když povolím, moje nemoc se automaticky zhorší, Teďˇ o vánocích jsem trochu povolila, a tak se ozvaly bolesti.  Moc Vás zdravím, M.C.